Jeigu savivaldybė „nemylės“ verslo, nebus ir paspirtukų

Biržų TVIC nuotr.
Prieš ketverius metus Biržų turizmo informacijos centras įsigijo penkis naujus elektrinius paspirtukus, kuriais darbuotojai važinėjo į lankytinus objektus, tačiau turistai mieste dabar tokios prabangos nuomotis paspirtukus neturi.
Orams šylant, vietiniai, o ypač turistai, Biržuose pasigenda elektrinių paspirtukų nuomos paslaugų. Kitų rajonų paspirtukų nuoma besiverčiantys verslininkai sako, kad domėjosi galimybėmis Biržuose, tačiau greitai praėjo noras teikti tokią paslaugą sužinojus, kad Biržų rajono savivaldybė, priešingai nei kitos, plešia „kosminius“ mokesčius. Ir tai – tik viena iš priežasčių paspirtukų nuomos plėtrai sakyti kategorišką „ne“.

Kitur mokestis simboliškas arba... nieko nekainuoja

Rokiškyje, Utenoje, Zarasuose ir kituose Lietuvos miestuose gerai žinomos elektrinių paspirtukų nuomos platformos „Goon paspirtukai“ savininkas, verslininkas Darius Kilbauskas atviras – Biržai, kaip strateginis plėtros taškas, jį sudomino. Miestas, pašnekovo nuomone, pasirodė didelis, turistinis, graži gamta. O didžiausias privalumas – laisva verslo niša.

Tačiau verslininkas prisipažino, kad mūsų rajone imtis paspirtukų nuomos, jį atbaidė Biržų rajono savivaldybės paskelbto viešojo konkurso sąlygos. Jose nurodytas itin didelis mokestis – viešosios vietos, esančios Janonio aikštėje, skirtos paspirtukų nuomai, pradinis vietinės rinkliavos dydis vasaros sezonui siekia net 500 eurų.

„Kitos savivaldybės prašo perpus mažiau, o gal net ir tiek neprašo. Pavyzdžiui, Rokiškio rajono savivaldybei, kurioje veikia net kelios paspirtukų stotelės, moku 85 eurus per metus, tai – simbolinis rinkliavos mokestis. Molėtų rajono savivaldybė išvis numačiusi lengvatines sąlygas verslui – neprašo mokėti nė vieno euro, jie suinteresuoti, kad verslas kurtųsi. Jei atvirai, kalbant apie Biržus, dar niekur nesu matęs tokių „kosminių“ mokesčių“,- kalbėjo D. Kilbauskas. Jis pats kilęs nuo Zarasų krašto ir galvoja, kad vienos paspirtukų nuomos stotelės tokiame mieste, kaip Biržų, irgi būtų per maža. Tad galima suprasti taip – iš kelis nuomos punktus įsteigusio verslininko, savivaldybė užsiprašytų dar daugiau?

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/