Antano Janušonio karikatūra
Stebint artėjančius rinkimus, pamažu ryškėja lyderiai. Rajono gyventojai pradeda spėlioti, kas gali laimėti, o kam greičiausiai nepasiseks. Atsakymas aiškus – pergalę švęs tas meras ir tas kandidatų į savivaldybės tarybą sąrašas, už kurį balsuos daugiau rinkėjų. Todėl svarbiausia užduotis kiekvienam ir visiems – kovo 5 dieną išreikšti savo valią balsuojant. Biržų rinkimų apylinkės pirmininkas Renas Čygas patikina – dalyvauti rinkimuose būtina, kad nereikėtų keikti, jog ne tą valdžią išrinko.

Kodėl reikia dalyvauti rinkimuose?

Į Biržų mero postą kandidatuoja septyniese – dvi moterys ir penki vyrai: Irutė Varzienė (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) Biržų skyrius, savivaldybės administracijos direktorė), Simona Bindariūtė (Darbo partijos Biržų skyrius, Seimo nario padėjėja, dirbanti ir Biržų savivaldybės bibliotekoje), taip pat Justas Greviškis (Liberalų sąjūdžio Biržų skyrius, Biržų poliklinikos teisininkas), Dalius Drevinskas (Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Biržų skyrius, aplinkosaugininkas), Kęstutis Knizikevičius (Lietuvos socialdemokratų partijos Biržų skyrius, Socialinės paramos skyriaus vedėjas), Audrys Šimas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Biržų skyrius, verslininkas) ir Kęstutis Isakas (visuomeninis politinis komitetas „Biržų atgimimas“, verslininkas).

Tad pasirinkimas yra, belieka stebėti jų darbus, pažadus, debatus ir atsirinkti. Kodėl reikia balsuoti? Biržų rinkimų apylinkės pirmininkas Renas Čygas sako, kad balsuoti reikia todėl, kad „paskui nereikėtų keikti to valdžios, kuri bus išrinkta“.

„Aš netgi pritarčiau privalomam balsavimui. Nes paskui žmonės kreipiasi į valdžios institucijas su įvairiais prašymais ir pageidavimais, o nesulaukę jos, yra nepatenkinti, nors tvirtina, kad nėję į balsavimus ir nerinkę. Lyg kažkas kitas išrinko. Dažnai vyksta diskusijos, kad kiti politikai Seime daug metų sėdi, bet gi rinkėjas balsavimu ar reitingavimu turi galimybę netinkančius išmesti. Taip pat ir dabartiniuose rinkimuose“,- komentavo R. Čygas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/