Jeigu ne rūpestingi kaimynai, bendruomenė būtų likusi be namų

Loretos Bataitienės nuotr.
Antradienio vidurdienį ugnis siautėjo Gaižiūnų bendruomenės namuose – išdegė dalis perdangos, tačiau bendruomenės pirmininkas Adolfas Jasinevičius viliasi, kad draudimas atlygins žalą.
Lapkričio 8 d. (antradienis) Gaižiūnų bendruomenė ruošėsi sutikti svečius, todėl bendruomenės namuose nusprendė pakurti židinį ir pašildyti patalpas, tačiau prisišaukė nelaimę. Kai pastate nieko nebuvo, ugnis įsiplieskė namelio pastogėje ir kilo gaisras.

Norėjo šildyti patalpas

Gaižiūnų bendruomenės pirmininkas Adolfas Jasinevičius pasakojo, kad dūmus pirmieji pastebėjo kaimynai – Laurynas ir Justina Janulioniai. Vienas jų skambino pagalbos numeriu, o kitas pirmininkui. „Jie pastebėjo pro stogą besiveržiančius dūmus ir suskubo kviesti pagalbą. Kai subėgome į vidų, lubose jau buvo pradegusi skylė. Pusę devynių ryto užkūriau židinį, kad sušiltų patalpa. Pats išvažiavau į Biržus, o kaimynė vis ateidinėjo pakūrenti. Vienuoliktą valandą dar buvau atėjęs, viskas buvo gerai. Židinys kūrenosi. Gal kažkoks keistas kvapas ir jautėsi, bet pagalvojome, kad tai tiesiog nuo kūrenimo“,- sakė A. Jasinevičius.

Pasak jo, pastogė buvo apšiltinta spaliais, nes statybų metu nebuvo pakankamai pinigų ir teko rinktis pigiausias medžiagas. Židinys bendruomenės patalpose buvo pastatytas maždaug prieš trylika metų.

Turtas draustas

„Aš skubiai atvažiavau į bendruomenės namus ir dviese gesinome gesintuvais. Pagalvojau, negi stovėsime ir nieko nedarysime, kol viskas sudegs. Abu su Laurynu lokalizavome gaisrą, todėl mums pavyko išvengti baisiausio scenarijaus ir bendruomenės namus išgelbėjome“,- pasakojo A. Jasinevičius. Į gaisravietę atvyko ugniagesiai iš Vabalninko, Kratiškių bei Biržų.

Laimei, bendruomenės namų pastatas buvo apdraustas. Kaip pats bendruomenės pirmininkas sakė, ankstesniais metais drausdavo dėl įsipareigojimo įgyvendinant projektą, o šiemet, jo žodžiais, iš inercijos. „Pasirodo, ne bereikalo“,- atsiduso A. Jasinevičius.

Nelaimingų atsitikimų suvestinėje yra nurodyta, kad kiek po dvyliktos valandos dienos įvyko nelaimė. Atvykus gelbėtojams iš pastato rūko dūmai, o virš pastate esančio židinio degė perdanga. Gaisro metu pradegė ir buvo nuardyta 12 kvadratinių metrų perdangos, pastato vidus aprūko ir buvo sulietas vandeniu. Pastato viduje dūmų detektoriaus nebuvo.

Nors gaisro židinys nebuvo išplitęs, tačiau gesindami gaisrą ir smilkstančius spalius, ugniagesiai išardė dalį perdangos, vandeniu užliejo patalpas. Bendruomenė tikisi, kad draudimo išmokos lėšomis pavyks atstatyti turtą. „O planuotas renginys įvyko, jį surengėme kitame pastate“,- reziumavo A. Jasinevičius.