Jei nesiseka susitarti gražiuoju, gal ūkininkę išauklės baudos?

A. Janušonio nuotr.
Vabalninkiečiai piktinasi nugraužtomis daržovėmis savo daržuose ir dėl to kaltina vietos ūkininkes, bet šios aiškina, kad nelaiko gyvulių, nors netoliese jie ir ganosi...
Vabalninkiečiai sako, kad pavargo toleruoti vietos ūkininkių – Aidos Audickaitės ir jos motinos neprižiūrimus galvijus. Nuolat ištrūkstantys gyvuliai ištrypia ir nuėda gyventojų daržus, o apie žalos atlyginimą kaltininkės nė negalvoja.

Gražiuoju niekas nesusikalba

Pasak Vabalninko miesto gyventojų, tai opi, metų metus besitęsianti problema. Ūkininkių kaimynystėje gyvenantis Almantas Janušonis sakė: „Kantrybės taurė persipildė. Vieną dieną karvės nutrūkusios, kitą, trečią... Kiek galima? Visas daržas ištryptas. Jeigu birželio pradžia būtų, dar galėtume atsėti, bet dabar per vėlu. Sėji, ravi, laistai, vagoji, bet viskas perniek. Net susikalbėti su jomis neįmanoma – beprasmiška. Rėkia, kad mes patys jų gyvulius paleidome. Dar su tokia pašaipa... Absurdas, kova su vėjo malūnais. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu“.

Kiti, netoliese ūkininkių gyvenantys kaimynai, taip pat neslėpė pasipiktinimo. „Oi, ištrūksta ir dažnai. Kaip tos karvės neištrūks? Jūs pamatytumėte, kokiomis sąlygomis jos laikomos... Vienos rišamos už ragų, net kraujas bėga, kitos išvis – pėdkelnėmis vietoj apynasrio. O grandinės surištos perrištos virvelėmis. Kalbėtis tiek su mama, tiek su dukra yra beviltiška, net girdėti jos nieko nenori. Mama tai vyresnio amžiaus, gal jos toks supratimas, bet dukra... Atrodo, išsilavinęs žmogus, kelis aukštuosius baigusi, bibliotekininke dirba, ir šitaip elgiasi... Nors, nežinau, ar tokius asmenis galima vadinti ūkininkėmis – jos tokio vardo nevertos“, – pasakojo žmonės.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com