Jaunimo norą įsidarbinti stabdo papildomos sąlygos darbdaviams

Fox nuotr.
14-17 metų jaunuoliams kyla sunkumų įsidarbinti tik todėl, kad jie nepilnamečiai.
Jaunuoliai nori dirbti vasarą, nes tikisi užsidirbti pinigų savo svajonėms įgyvendinti. Bet dažnai susiduria su įsidarbinimo sunkumais dėl to, kad yra nepilnamečiai. Tokiais atvejais – pilnametystės nesulaukusiems jaunuoliams ir verslams, kurie juos pasiryžę įdarbinti, gali padėti Biržų rajono savivaldybės Jaunimo užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa.

Darbas padeda įgyvendinti svajones

Laurynas Dulieba yra 17 metų, mokosi Biržų „Saulės“ gimnazijoje. Jis darbo bandė ieškotis jau praėjusiais metais, tačiau nesėkmingai.

„Iškilo sunkumų įsidarbinant, nes man dar nėra 18 metų, o kad gaučiau darbą, reikia būti pilnamečiu. Man nebuvo svarbu, kokioje srityje dirbti, tiesiog norėjau dirbti“, – pasakoja moksleivis.

Vaikinui svarbu rasti darbą, nes nori greičiau įgyvendinti savo asmenines svajones – nusipirkti gitarą, taip pat pinigų reikia įgyti vairuotojo pažymėjimą.

Lauryno tėvai pritaria pasirinkimui dirbti vasarą. „Mano manymu, geriau dirbti vasaros metu, juk mes visi norime užsidirbti. Bet reikia nepamiršti ir pailsėti. Bet poilsiui reikėtų pasilikti paskutinį vasaros mėnesį“, svarsto pašnekovas. Moksleivis apie Jaunimo užimtumo programą teigė girdintis pirmą kartą, apie tai mokykloje niekas nekalbėjo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/