
Naujausios
Pirmadienis buvo pirmoji Jūsų darbo diena Biržuose...
Tokios tikros pirmosios darbo dienos nebuvo, nes į Biržus dirbti Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje iš Kauno važinėjau penkerius metus, iškart po to, kai įstojau į rezidentūros studijas.
Kodėl apsisprendėte grįžti į gimtąjį miestą?
Tai lėmė ne vienas faktorius. Didžiuosiuose miestuose gydytojams yra labai didelė konkurencija. Ten gajus nepotizmas, kuomet į darbą priimami giminės, pažįstami. Rajonuose – žymiai paprasčiau.
O kas lėmė, jog apsisprendėte pasirinkti gydytojo specialybę?
Mokiausi "Aušros" pagrindinėje mokykloje. Jau dešimtoje klasėje turėjau apsispręsti ir pasirinkti kryptį, dalykus, kurie man bus reikalingi stojant į universitetą. Mano mama svajojo būti gydytoja, tad nusprendžiau įgyvendinti jos svajonę. Be to, gydytojo specialybė yra prestižinė, todėl ji mane traukė.
Bet įstoti į medicinos studijas ne taip paprasta – yra didžiulė konkurencija?
Įstoti yra išties sunku. Vienu metu konkurencija buvo atslūgusi, bet kai aš stojau konkurencija buvo labai didelė. Reikėjo nemažų balų, norint įstoti. Bet reikia pasidžiaugti, kad biržiečių, įstojusių į medicinos studijas, nemažėja.
Mokslai – sunkūs. Ar likdavo laiko pramogoms?
Mokytis buvo sunku, bet pramogoms likdavo laiko. Tik aš ne iš tų žmonių, kurie labai mėgsta pramogauti.
Kodėl ortopedas traumatologas?
Mokydamasis Kauno sveikatos mokslų universitete vasaromis grįždavau į Biržus pasipraktikuoti. Daugiausiai laiko praleisdavau Traumatologijos skyriuje. Ši specialybė man pasirodė įdomi, suprantama, sava. Didelės įtakos mano pasirinkimui turėjo ir gydytojai Dalius Jakubėnas ir Olgertas Kvedaravičius, kurie mane mokė ir padėjo apsispręsti.
Ar negąsdino tai, kad mažame mieste pacientų mažiau, todėl ir mažiau praktikos?
Priešingai. Mažesniuose miestuose dirbti geriau, nes yra glaudesnis ryšys tarp kolegų. Kuo geriau tave pažįsta, tuo labiau tavimi pasitiki. Kadangi man čia leisdavo atlikti tai vieną, tai kitą procedūrą, net sunku būtų prisiminti, kokią operaciją pirmą kartą atlikau visiškai savarankiškai. Kai operuoja keli gydytojai, tenka padėti, paasistuoti, tad slidi ta riba, kada atlieki darbą pats. Bendras vaizdas susidaro iš mažų dalykų.
Apie emigraciją ir geresnį gyvenimą užsienyje esate pagalvojęs?
Neslėpsiu, apie emigraciją galvojau. Yra tekę du mėnesius stažuotis Švedijoje protezavimo srityje. Švedijoje gydytojai dirba su naujesne aparatūra nei Lietuvoje. Skyrėsi ir pats gydytojų požiūris į gydytoją rezidentą. Mane priėmė kaip lygiavertį partnerį. Kaune požiūris buvo kiek kitoks. Tačiau nuo emigracijos sulaikė tai, jog turiu draugę kaunietę, kuri taip pat studijuoja mediciną, tad išvažiuoti būtų buvę sudėtinga. Jau ir dabar nelengva, nes teko išvykti į Biržus.
Galbūt ateity į Biržus parsivešite draugę, o biržiečiams – dar vieną jauną gydytoją?
Gyvenimas parodys.
Kas stabdo jaunus žmones, kad jie nenori dirbti rajonų medicinos įstaigose?
Nemanau, kad stabdo alga, nes ji visur panaši: ir rajonuose, ir didmiesčiuose. Manau, kad jauni žmonės nenori vykti į rajonus, nes, kai baigia medicinos mokslus, būna sulaukę 30 metų, dažnas turi šeimą. Vykti į savo gimtąjį rajoną dar yra motyvas, nes čia gyvena tėvai. Į svetimą rajoną važiuoti nėra jokio atspirties taško.
Ar yra ką veikti Biržuose?
Man yra, ką veikti Biržuose. Kadangi nesu "tusovščikas", man klubų nereikia. Patinka važinėti dviračiu, žvejoti, nueiti į aikštyną pamėtyti kamuolį. Viską, ką turi Biržai, stengiuosi išnaudoti. Į didmiestį bet kada gali nuvažiuoti. O po darbo, naktinių budėjimų patinka nieko neveikti, nes darbas labai išvargina, tad norisi pailsėti, atgauti dvasios harmoniją.
Tai mama, tėtis, sesuo džiaugiasi, kad grįžote dirbti į tėviškę?
Jie supranta mane ir palaiko. Anksčiau mane matydavo tik savaitgaliais, o dabar mato kasdien.
Kaip apibūdintumėte savo pacientus biržiečius?
Biržiečiai – geri, malonūs, pakantūs.
O kaip reaguoja kai juos gydo jaunas gydytojas?
Kartais žiūri įtariai, bet pasitiki.
Kokia yra didžiausia problema Jūsų darbe?
Didžiausia problema – neblaivūs susižaloję pacientai.
Koks Jūsų požiūris į sveikatos ministro A. Verygos politiką?
Yra ir privalumų, ir trūkumų. Kovot su alkoholiu būtina, tik gal ne visuomet tokiomis priemonėmis, kurios vykdomos dabar. Sekiau ir medicinos darbuotojų judėjimą dėl atlyginimų didinimo, nors pats tame nedalyvavau. Nemanau, kad nutarimas iki 2020 m. padidinti algas iki numatyto lygio šiai dienai realus. Kažkaip tas medikų judėjimas išsisėmė.
Ar pats niekuomet negalvojote apie dalyvavimą politikoje? Savivaldos rinkimuose populiaru į rinkimų sąrašus įtraukti gydytojus ir taip pasikelti sąrašo reitingus.
Kol kas dalyvauti politikoje nėra noro. gydytojus įrašo į sąrašus dažniausiai dėl populiarumo.
Ar grįžęs į Biržus dirbsite visu etatu?
Ir dar daugiau. Dirbsiu ir budėsiu Ligoninėje, kasdien konsultuosiu Poliklinikoje.
Ką patartumėte kolegai, abejojančiam važiuoti ar ne dirbti į rajono gydymo įstaigą?
Ne visi gydytojai gali vykti dirbti į rajonus. Pavyzdžiui, kardiochirurgai, neurochirurgai dirba tik didžiosiose ligoninėse. Pirmiausiai patarčiau pagalvoti, ar galės gyventi mažame mieste, ar turės su kuo pabendrauti, o tuomet apsispręsti.
Ačiū už pokalbį.