Įtraukusis ugdymas – ne baubas, bet pagalbos mokiniui specialistų trūksta

Redakcijos archyvo nuotr.
„Visos naujovės baugina, bet tai normalu“,- apie įtraukųjį ugdymą kalbėjo Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius Marius Skardžius.
Nuo 2024 metų startuoja visuotinis įtraukusis ugdymas. Tai reiškia, kad visos mokyklos ir visi darželiai turėtų priimti specialiųjų poreikių vaikus. Ar Biržų rajono ugdymo įstaigos tam pasiruošusios?

Priima visus, nes neturi teisės skirstyti

Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos direktorė Deimantė Žalinkevičienė sako, kad vaikai, turintys elgesio ir emocinių sutrikimų, mokykloje seniai mokosi, nes ugdymo įstaiga neturi prabangos atrinkti mokinius.

„Nėra taip, kad vaikai kasdien būtų nevaldomi, bet... Visko pasitaiko. Kita vertus, mes neturime teisės skirstyti vaikų, privalome užtikrinti jų integraciją į visuomenę“,- teigė direktorė.

Anot D. Žalinkevičienės, gimnazijoje, įskaitant ir jos skyrius, su specialiųjų poreikių vaikais dirba keturi mokytojų padėjėjai. Specialistų skaičius, galima sakyti, pakankamas, bet galėtų būti ir didesnis.

Mokykla turi ir specialųjį pedagogą, ir socialinį darbuotoją, ir logopedą, tik psichologo trūksta. Direktorės žodžiais, taip yra todėl, kad šio etato mokyklai neskyrė. „Ištikus problemoms, turime algoritmą, kuriuo vadovaujamės. Jeigu reikia psichologų pagalbos, kreipiamės į Švietimo pagalbos tarnybą ir kitas įstaigas, kurios teikia pagalbą vaikui. Galiu patikinti, kad problemų pasitaiko ne tik su specialiųjų poreikių vaikais“,- kalbėjo D. Žalinkevičienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/