Įstrigusi daugiabučio renovacija – ilgai laukę, dar palauks...

L. Bataitienės nuotr.
Biržų miesto, Vytauto gatvės daugiabučio gyventojai nuo 2018 metų laukia namo renovacijos, tačiau iki šiol darbai nepradėti - pažadai dėl atnaujinimo subliuško, belieka laukti kitų metų.
Pavasarį UAB „Biržų šilumos tinklai“ direktorius Vygantas Jurkonis prognozavo, jog daugiabutis namas, esantis Biržų mieste, Vytauto gatvėje 43 A, bus renovuotas. Gyventojai suskubo pirkti polietileno plėvelę, kad atliekant statybos darbus galėtų ją patiesti ir dulkės nesklistų į visus kambarius, bet... Jau ruduo, o darbininkai dar nepasirodė. V. Jurkonis sako, kad teks palaukti... Greičiausiai iki kito pavasario, o tada laukia nauja staigmena – gyventojams renovacija pabrangs 20 – 30 procentų. Ar jie sutiks mokėti daugiau?

Laukia renovacijos, kad imtųsi vidaus remonto

Biržų mieste renovuota daugiau nei pusė daugiabučių namų, tačiau vienuose darbai vyksta sklandžiau, kituose – vėluojama. Biržų miesto Vytauto gatvės 43 A daugiabutis stovi vidiniame kieme, todėl į akis praeiviams nekrinta. „Ant galvos tuoj plytos pradės kristi, nes namo sienos viršuje jos nebesilaiko. Laiptinėje laidai ne kartą yra svilę. Žmonės laukia renovacijos, todėl langų neskuba keisti – kai kuriuose butuose jie mediniais rėmais, sienomis teka vanduo, trupa balkonai... Kiek dar reikės laukti? Svarbiausia, kad darbai vilkinami, o mokėti teks mums brangiau“,- piktinosi namo gyventojai.

Įspūdis, užėjus į minėtą daugiabutį, kelia šiurpą – sienos pajuodusios, drėgnos, elektros skydinėje voratinkliai, sienomis nuraizgyti elektros laidai... Labiau primena bendrabutį, tačiau čia gyvenantys tvirtina, jog butai priklauso padoriems žmonėms, tik problema, kad niekas nieko netvarko.

Kodėl 1989 metais statytas penkiaaukštis su 22 butais toks apleistas? Namo bendrijos pirmininkė Genovaitė Mikalajūnienė patikina, kad visi laukia renovacijos, o jos metu bus remontuojamos ir laiptinės, tvarkoma elektros instaliacija. Beje, už vidaus remontą žmonės turės papildomai mokėti, nes renovacijoje šie darbai nenumatyti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com