Ir apsipirkti, ir pabendrauti, ir pasiderėti – į Vabalninko turgų

V. Leščinskienės nuotr.
Nijolė Imbrasienė iš Lamokėlių kaimo sako, kad turguje prekiauja ne dėl uždarbio, bet norėdama prasiblaškyti nuo namų rutinos.
Šis turgus, veikiantis išskirtinai sekmadieniais, vertinamas ne tik biržiečių, bet ir kaimyninių rajonų gyventojų. Visas Vabalninko miestas tądien būna pilnas judesio, mat prie turgaus darbo laiką derina ir nemaža dalis parduotuvių. Vieną sekmadienį prieš šventes po turgų pašmirinėjome ir mes. Pirkėjai pasidžiaugė įsigytomis gėrybėmis, o pardavėjai papasakojo, kaip sekasi prekiauti, ar sunku, esant didelei prekių pasiūlai, klientus pritraukti.

Klientams reikia naujovių

Jei orai geri, nėra stingdančių šalčių, nepliaupia lietus, tai turgus ūžte ūžia. Daugel metų vaisiais ir daržovėmis prekiaujanti Astra Šarkiūnienė iš Klausučių irgi tai patvirtina. Anot jos, palankios oro sąlygos yra tikrai labai svarbus sėkmingos prekybos veiksnys. Pašnekovė prieššventiniu metu pirkėjų stoka nesiskundžia.

„Daug metų prekyba verčiuosi, vien Vabalninke prekiauju dvidešimt penkerius metus, todėl jau turiu susiformavusį nuolatinių klientų ratą. Jie mane pažįsta, ir aš juos pažįstu – ateina ir jau žinau, ką pirks“, – šypsojosi A. Šarkiūnienė.

Turgaus prekeivės manymu, kad klientams patiktum, būtina labai atidžiai įsiklausyti į jų pageidavimus ir kartkartėmis nustebinti naujovėmis.

„Labai klausau, ką pirkėjai kalba. Prasitaria, kad va, kaip reiktų to ar ano, tai ir ieškau konkrečiai tos prekės, užsakau“, – sakė ji. Pandemijos metu moteris sulaukė raginimo imtis vaisių ir daržovių pristatymo į namus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/