Investicijos didina šilumos kainą, tačiau ar yra išeitis?

Savivaldybės nuotr.
UAB „Litesko“ prašo savivaldybės tarybos leisti investuoti apie 30 tūkst. eurų, nes reikia rekonstrukcijos prie Biržų miesto Vilniaus gatvės namo – šilumos trasa trukdo kokybiškai atlikti apšiltinimo ir nuogrindos remonto darbus.
Savivaldybės taryba ketvirtadienį spręs, ar pritarti UAB „Litesko“ investicijoms, kurios reikštų ir didėsiančias šilumos kainas Biržų rajono vartotojams. „Kainų tarifai tvirtinami tam tikru periodiškumu. Regis, šiais metais jos bus peržiūrimos“,- kalbėjo UAB „Šilumos tinklai“ direktorius Vygantas Jurkonis.

Biržai – „lyderių“ gretose

Kiek šilumos kaina gali didėti, spręs Valstybinės energetikos reguliavimo taryba (VERT). Tačiau žinant, jog vidutinė energijos išteklių biržoje suprekiauto biokuro kaina didėjo du kartus, galima tikėtis žymaus pabrangimo. Gegužės mėnesį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 8,11 ct/kWh (be PVM) – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba. Palyginus su balandžio mėnesiu, kilovatvalandės kaina didėja 0,87 procento.

UAB "Litesko" filialas „Biržų šiluma“ tiekiamos šilumos kaina – 12,42 ct/kWh su PVM. Galima sakyti, kad Biržai yra vieni iš lyderių, nes visoje Lietuvoje gegužės mėnesį už šilumą mažiausiai moka UAB „Utenos šilumos tinklai“ aptarnaujami vartotojai – tik po 5,73 ct/kWh su PVM, o daugiausia Vilniaus miesto vartotojai – 13,94 ct/kWh su PVM.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/