Į šipulius subyrėjusį gyvenimą gelbsti lėlės

L. Bataitienės nuotr.
Kurdama lėles, biržietė R. Jakutienė pamiršta savo negalią ir netgi leidžia sau pasvajoti.
Biržų miesto gyventoja Rima Jakutienė vis dar varsto teismų duris, ieškodama tiesos – emigracijoje dirbusi moteris neteko sveikatos, tačiau įrodyti neįgalumą jai nepavyksta, todėl gyvena skurde. Ją gelbsti tik lėlės, kurias gamina ne tik grožiui, bet ir norėdama išmankštinti nuo ligos stingstančius pirštus.

Gyvena šia diena ir laukimu

„Daug Biržų krašto žmonių važiavo laimės ieškoti Norvegijoje. Nesakau, kad ten blogai, nes ir aš turėjau svajonių – planavau užsidirbti, išmokti kalbą ir įkurti nuosavą kirpyklą. Pradžia išties buvo nebloga – netingėjau dirbti, tačiau visus planus sujaukė pablogėjusi sveikata. Tapau neįgali, tačiau sunku tai įrodyti netgi teismuose“,- pasiguodė moteris.

R. Jakutienė savo istoriją nusprendė papasakoti tik todėl, kad kiti tautiečiai nepatektų į sukčių pinkles, o prieš vykdami į kitą šalį, labiau pasidomėtų būsimu darbdaviu, socialinėmis garantijomis. Metai bėga, o buvusi emigrantė dar varto šūsnis dokumentų – leidimus dirbti, išrašus iš ligos istorijos, teismų sprendimus... Jai nepavyksta įrodyti, jog dirbdama Norvegijoje, ji tapo neįgali, todėl negali pretenduoti į išmoką, kuri užtikrintų bent minimalų pragyvenimą. „Gyvenu šia diena, nes neturiu nei sveikatos, nei pinigų. Dėkoju geriems žmonėms, kurie perka mano rankdarbius, lėles – jas gaminu ne tik dėl to, kad gražu, bet tai man – ir mankšta, ir meditacija“,- prisipažįsta biržietė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/