Į ligoninę neguldė – pacientui naktį į namus siūlė grįžti taksi

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pa­gal pa­ki­tu­sią tvar­ką GMP darbuotojai už pa­cien­to par­ve­ži­mą na­mo nė­ra at­sa­kin­gi — tuo tu­ri pa­si­rū­pin­ti pa­tys pa­cien­tai ar­ba jų ar­ti­mie­ji.
Sušlubavus sveikatai dėl padidėjusio kraujo spaudimo, 93 metų senolis pirmadienio vakarą buvo atvežtas į Biržų ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrių. Po kelių valandų su paciento dukra susisiekę medikai pranešė, kad reikia pasiimti ligonį ir siūlė įsodinti jį į taksi, nes apžiūrėjęs gydytojas nematė būtinybės senolio guldyti į ligoninę. Gydymo įstaigos atstovai jaučiasi teisūs – greitoji medicinos pagalba pacientų pervežimo į namus paslaugų nemokamai neteikia.

Vaistai nepadėjo

Devyniasdešimt trijų metų Biržų rajono Šukionių kaimo gyventojas Jonas praėjusį pirmadienį pasijuto blogai. Padidėjus kraujospūdžiui, duktė Regina iškvietė jam greitąją medicinos pagalbą. Atvykę medikai senukui suleido vaistų, bet į ligoninę nusprendė nevežti, tikėjosi, kad žmogui pagerės.

“Buvo labai neramu, kad suleido vaistų ir paliko tėtį namuose. Bijojome, kad sveikata dar labiau nepablogėtų. Vaistai veikė tik tam tikrą laiką. Vakare tėtis pasijautė dar blogiau“- „Biržiečių žodžiui“ pasakojo Regina. Kai garbaus amžiaus vyrui vėl padidėjo kraujospūdis, kuris, pasak jo duktės, siekė beveik du šimtus, senolis sukniubo. Išsigandusi Regina vėl iškvietė greitąją pagalbą ir Jonas, dar prieš aštuntą valandą vakaro, buvo išgabentas į Biržų ligoninės Priėmimo skubiosios pagalbos skyrių.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/