Į Biržus grįžo Radvilų patranka

J. Grubinskaitės nuotr.
Edita Lansbergienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad patranka, kuri biržiečius ir miesto svečius džiugins dvejus metus – autentiška ir priklausė pačiam Kristupui Radvilai Perkūnui.
Sekmadienį Biržų krašto muziejuje „Sėla“ pristatyta vieno eksponato paroda – „Radvilų patrankos sugrįžimas į Biržų pilies arsenalą“. Šis patrankos sugrįžimas skirtas Lietuvos kariuomenės dienai ir Radvilų giminės gimimo metinėms paminėti.

Ėmė ir pargabeno

Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja Edita Lansbergienė pasidžiaugė, kad ilgai planuota patrankos kelionė į Biržus pagaliau įvyko.

„Radvilų patrankos grįžimas buvo planuojamas nuo praėjusių metų pabaigos. Pradėjome bendradarbiavimą su Gdansko jūrų muziejumi, reikėjo išsiaiškinti daug techninių dalykų. Patrankai gabenti reikalingas specialus transportas, užtikrinantis temperatūrų svyravimus ir saugos parametrus“, – apie patrankos pargabenimo niuansus kalbėjo E. Lasbergienė.

Pasak direktoriaus pavaduotojos, suderinus visus reikalingus dokumentus ir išpildžius gabenimo sąlygas, kai patranka jau buvo parengta gabenti, iškilo problema. „Pasikeitė politinė situacija – muziejus turėjo gauti Lenkijos kultūros ministerijos leidimą eksponatą išvežti iš šalies, kai visai šalia vyksta karas. Tik gavę ministerijos sutikimą, patranką galėjome atvežti į Biržus“, – sakė E. Lansbergienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com