Į bendrus konteinerius metate viską, kas papuola? Tai gali atsirūgti

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Parovėjos kaime esantys mišrių komunalinių atliekų konteineriai prigrūsti netinkamų čia mesti atliekų.
Pavasariškas savaitgalis gyventojus išjudino į lauką pasidarbuoti ir pasitvarkyti aplinką. Tai labai ryškiai matosi ir pažvelgus į bendrus konteinerius kaimuose. Šalia Parovėjos seniūnijos esantys konteineriai savaitės pradžioje buvo perpildyti. Tiesa, nebeužsidarantis dangtis aiškiai parodė, kad gyventojai į mišrių komunalinių atliekų konteinerius metė ne visai tai, kas leidžiama. Konteinerio viršuje puikavosi dviračio rėmas, kibirai nuo statybinių medžiagų. Tai pagal reikalavimus mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius draudžiama.

Vežėjas gali atsisakyti paimti atliekas

Parovėjos seniūnijos seniūnė Daiva Juozaitienė sakė, kad paprastai Parovėjos kaimo gyventojai taip nesielgia ir atliekas stengiasi rūšiuoti. Tačiau, pasak seniūnės, pažeidimai gali baigtis blogai.

Dėl tokių atliekų pažeidimų vežėjas gali konteinerių neištuštinti. Dėl to, pasak seniūnės, kentėtų patys gyventojai, nes jiems nebebus, kur dėti atliekų. Konteineriai yra vežami kartą per mėnesį, todėl penktadienį šiukšlės turėtų būti išvežamos. Iki tos dienos gyventojai atliekas greičiausiai rikiuos prie konteinerių.

Biržų rajono savivaldybės ekologė Jurgita Bruniuvienė pasakojo, kad rajone paslaugas teikiantys atliekų vežėjai yra labai atlaidūs ir į bendrus konteinerius žiūri ganėtinai atlaidžiai. Tačiau, pasak specialistės, nėra aišku, kiek vežėjas taikstysis su gyventojų nesąmoningumu.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/