Gyventojų kantrybė nėra beribė – senka it Apaščios upė

L. Bataitienės nuotr.
Gy­ven­to­jai pik­ti­na­si, kad iš kra­no te­ka ru­das van­duo, ta­čiau van­dent­var­kos pro­jek­tai pir­miau­sia bus įgy­ven­din­ti Bir­žų ir Va­bal­nin­ko mies­tuo­se, o tik vė­liau su­lauks kai­mo žmo­nės.
Tuo metu, kai savivaldybės vadovybė reiškė padėką buvusiam UAB „Biržų vandenys“ direktoriui Rimantui Martinoniui už „svarų indėlį vystant Biržų rajono savivaldybės vandentvarkos ūkį, rūpinimąsi rajono bendruomenės gerove“, gyventojai siuntė skundus dėl rudo ir smirdinčio geriamojo vandens. Nuo liepos įmonei „Biržų vandenys“ pradėjusi vadovauti Edita Barkauskienė tvirtina, kad situacija sudėtinga, tačiau pamažu gerėja.

Kolekcijoje – vandens pavyzdžiai

Padėkos raštais arba solidžiomis kompensacijomis neužlopysi atvirų Biržų rajono gyventojų žaizdų. Už geriamąjį vandenį yra atsakinga savivaldybė, taip pat savivaldybės tarybos nariai. Tačiau... „Įdomiu laikmečiu gyvenu. Žinote, pradėjau kolekcionuoti geriamąjį vandenį. Jis buvo labai įdomios spalvos – melsvas, paskui rudas it... O mes tokį turime gerti? Baltus skalbinius reikia pamiršti. Pastaruoju metu situacija gerėja, tačiau vis dar pasitaiko, kai vandenį be įspėjimo užsuka. Tai po to vėl rūdys iš krano bėga“,- vargais dalinosi biržietė Regina Misiūnienė. Ji neslepia, kad drįsta ir merui žinutę parašyti apie atvejus, kai vanduo dingsta, ir patikrina, kaip atvykę darbininkai trasas arba įrengimus remontuoja. Tai kas, kad bando ją nuvyti, bet atkakli moteris turi poziciją – jeigu pinigus moku, tai ir turiu teisę kontroliuoti. Regina nepatenkinta ir dėl to, kad įvykus avarijai vandentiekio trasoje, neaišku, nei kur bėgti, nei į ką kreiptis – naktį visi miega.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/