Gydytojo pasveikinimas: išpūstas burbulas ar rimtas nusižengimas?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Pasak ligoninės direktoriaus Petro Bimbos, dėl žmogiško noro pagerbti bendradarbį, ligoninė užsitraukė nepelnytą nemalonę.
Daugiau nei 50 metų Biržų ligoninei atidavusio gydytojo Olgerto Kvedaravičiaus pasveikinimas jubiliejaus proga nuskambėjo per visą šalį. Pasveikinti jubiliato įstaigos patalpose susirinko gydytojo kolegos ir du savivaldybės atstovai – vicemerė Audronė Garšvaitė ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (ESOC) vadovas Kęstutis Knizikevičius. Surengta šventė visuomenėje sukėlė daug diskusijų. Vieni piktinosi, kad karantino metu to būti neturėtų, kiti užstojo medikus ir teigė: situacija dramatizuojama.

Liepė išsiskirstyti ir kartu nesivaišinti

Pasveikinti gydytojo nuvyko ir du Biržų rajono savivaldybės atstovai –  ESOC vadovas Kęstutis Knizikevičius ir vicemerė Audronė Garšvaitė. Abu atstovai nemato problemos dėl savo dalyvavimo, tačiau teigia, kad būtent gydymo įstaiga pažeidė karantino reikalavimus.

Paklaustas, kodėl dalyvavo sveikinant gydytoją ir ar nebuvo kito, saugesnio būdo įteikti padėkos raštą, K. Knizikevičius kalbėjo:

“Kai kažkam yra įteikiamas mero padėkos raštas, vyksta ir tam tikri savivaldybės atstovai. Tokiuose įteikimuose anksčiau esu dalyvavęs ne kartą. Šį kartą vicemerė manęs paprašė vykti kartu su ja. Važiuodami į ligoninę, nesitikėjome rasti būrį sveikintojų. Išsakėme pastabas ligoninės direktoriui, kad taip neturėtų būti ir ceremonijai pasibaigus paprašėme vaišes susirinkti ir padalinti kolektyvams, kurie kartu dirba, kad jomis visi vienoje patalpoje nesivaišintų. Sveikinimas ilgai netruko, įteikėme raštą ir išsiskirstėme. O kitokiu būdu mums pasveikinti gydytoją, negu pagerbti jį asmeniškai, manau, būtų didelė nepagarba jam“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/