
Naujausios
Prašytume papasakoti apie save. Kur Jūsų namai? Kodėl pasirinkote mediko kelią? Kada apsisprendėte? Ar daug pastangų teko įdėti, kad svajonė išsipildytų?
Kilęs aš iš Klaipėdos, mediciną studijavau Kaune. Apie medicinos mokslą rimčiau ėmiau svarstyti gal aštuntoje klasėje, pradėjęs mokytis chemiją. Norėjau gyvenime labai nenutolti nuo šios specialybės, rinkausi tarp medicinos ir chemijos. Devintoje klasėje buvau pats išsirūpinęs vasaros praktiką Jūrinių tyrimų centro laboratorijoje, Jūrininkų ligoninės laboratorijoje. Įdomi patirtis, įdomūs žmonės.
Ar sunku buvo įstoti į universitetą? Ne. Užpildžiau prašymą ir tiek. Įstojimą lėmė mokyklos pažymiai, egzaminų rezultatai. O mokytis sunku nebuvo. Buvo įdomu. Studijos nuo mokyklos skyrėsi. Daugiau "sausos" faktinės informacijos, daugiau streso egzaminuose. Tačiau tai irgi naudinga patirtis. Tik dabar suprantu kai kurių dėstytojų žodžius, jog bijoti reikės dėl ligonio sveikatos, gydymo, o ne dėl egzamino. Pamenu, kai pirmą gimdyvę vežėm į Pasvalio ligoninę, į laikrodį kas 30 sekundžių žiūrėjau. Turbūt savaitę galėčiau kasdien egzaminus laikyti, ir tai tiek nebijočiau...
Jeigu nebūtumėte gydytojas kokią specialybę rinktumėtės?
Kai stojau į universitetą, po medicinos rinkausi chemijos inžinerijos profesiją. Tačiau įstojau į mediciną. Dabar manau, šioje srityje darbas įvairesnis, džiaugiuosi įstojęs. Achemos trąšų gamykloje amonio nitratas gaminamas trijų stambių cheminių reakcijų metu. Kiekvieną iš jų prižiūri bent po vieną chemijos inžinierių, rūpinasi maksimalia išeiga. Žmogus tampa tikru savo darbo specialistu, tačiau pats ar norėčiau gyvenime rūpintis viena smulkia stambios srities šaka? Abejoju.
Kiek jau laiko semiatės praktikos Biržų ligoninėje? Ar tenkina darbo, gyvenimo sąlygos? Kaip kolektyvas Jus sutiko?
Biržuose – beveik treji metai. Kolektyvas priėmė labai nuoširdžiai, draugiškai, visada padėdavo, patardavo. Teorinės medicinos studijos labai skiriasi nuo praktikos. Net paprasčiausio vaisto skyrimas tik pabaigus studijas – sunkus, daug abejonių keliantis reikalas. Labai daug praktiniu darbo aspektu ligoninėje išmokau iš gydytojos V. Gasiūnienės, E. Gaigalo, A. Gailiūno, N. Jelozos, R. Vaičiulienės. Kitų specialybių gydytojai taip pat niekada neatsisako padėti, paaiškinti, patarti. Daug galima išmokti ir iš slaugytojų.
Gydytojo idealas pagal Mantą. Koks Jūs gydytojas? Pacientai giria: labai sąžiningas, dėmesingas, skrupulingas...
Neturiu vieno žmogaus, kaip idealo. Manau svarbiausios savybės, bendros bet kuriai profesijai: nuoširdžiai stengtis atlikti darbą, kurį darai. Profesinė kompetencija atsiranda dirbant. Ir šiai dienai dažnai susiduriu su situacija, kai kažko nežinau, kažkas nesiseka. Tam yra knygos, vyresni kolegos. Svarbiausia nebijoti pripažinti nežinojimo, klausti. Kvailai neatrodo kažko nemokantis žmogus. Kvailai atrodo tik tas, kuris savo nemokėjimo nepripažįsta...
Kokie tie biržiečiai Jūsų ligoniai? Ar dėkingi? Kokių klausimų iš jų sulaukiate? Didžiausia staigmena...
Paprasti, nuoširdūs žmonės. Daugiausiai klausimų kyla dėl gydymo reikalų, vaistų vartojimo. Domimasi savo liga.
Ne paslaptis: tarp medikų ir ligonių kyla konfliktų. Kodėl?
Tiek ligonis, tiek jo artimieji, kreipdamiesi į gydytoją visada patiria daug streso. Liga, skausmas ir negali raminti. Dažniausiai konfliktai kyla iš nesusikalbėjimo, tačiau šnekant su žmogumi, jam aiškinant apie jo ligą, gydymą, pagaliau nuoširdžiai ir paprastai pakalbinus, konfliktų nebūna. Žmonės pyksta, kai mano, jog jais nesirūpina, gydytojai atmestinai žiūri į savo darbą. Tačiau dar nė sykio ligoninėje neteko matyti atvejo, kad ligoniu daktaras nesirūpintų. Kartais pats bendravimas būna kiek šaltesnis dėl asmeninių gydytojo savybių, tačiau turbūt ir gyvenime ne visada mažiau kalbantis žmogus neturi ko pasakyti, nežino. Tiesiog toks temperamentas žmogaus.
Kaip leidžiate laisvalaikį? Ar teko plačiau pakeliauti ir susipažinti su Biržų kraštu? Ar Biržai neatitolino nuo draugų, artimųjų, gimtinės?
Šiai dienai pagrindinis laisvalaikio leidimo būdas (bent jau laiko atžvilgiu) – miegas. Daugiausiai Biržų rajono kampelių tenka pamatyti važinėjantis su greitąja medicinos pagalba... Man pats gražiausias – Kupreliškis. Pats aplankiau Kirkilų apžvalgos bokštą, Karvės olą, Raubonių zoologijos sodą... Ar pasiilgstu Klaipėdos? Taip. Tačiau namai – vieta kur gyveni. Aš dabar gyvenu Biržuose.
Ar metų laikai veikia Jūsų nuotaikas?
Manyčiau kiekvienas mūsų kitaip jaučiamės žiemą, rudenį, pavasarį...
Vaikystėje nebijojote baltų chalatų, daktarų, seselių, skiepų?
Bijojau. Prisimenu atvejį, kai mane bandė skiepyti – šaukiau, rėkiau ir priešinausi. Mane gal keturios sesutės laikė, bandydamos paskiepyti. Pagaliau atėjo viena, draugiškai nuramino – sako "Saulės laikroduką parodysiu". Ir paskiepijo. Apgavo. Saulės laikroduko laukiu iki šiol (juokiasi) ...
Jūsų pomėgiai, pramogos.
Mėgstu skaityti knygas. Pomėgis – fotografija. Domiuosi istorija, geopolitika. Man ne svetimi ir inžinerijos mokslai (bent jau taip galėtų atrodyti peržiūrėjus "Youtube" peržiūrų istoriją). Naujas pomėgis – astronomija. Jau ir Kalėdų seneliui laišką parašiau – gal, sakau, kokį teleskopą iš maišo ištrauks?..
Koks didžiausias gyvenimo iššūkis. Kokia svajonė dar neišsipildė?
Šiuo momentu gal net negalėčiau tiksliai įvardinti didžiausio iššūkio. Ką tik įsigijau būstą. Žadu pastatyti didelę knygų spintą ir iki viršaus ją užpildyti knygomis...
Jau gąsdinama: šį sezoną užklups labai klastingas gripo virusas. Ar skiepysitės nuo gripo?
Labai palaikau skiepijimosi idėją. Žadu skiepytis. Ir kitiems rekomenduoju.
Savo sveikata rūpinatės?
Manyčiau dar yra kur padirbėti...
Ačiū už atvirumą ir nuoširdumą. Bet nuo paskutinio klausimo išsisukote...