Gimnazijos stiprybė – ugdomi lyderiai ir skatinamas savarankiškumas

V. Leščinskienės nuotr.
Pasak Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos direktorės pavaduotojos ugdymui Dalios Baltrušaitienės, ugdymo įstaigos išskirtinumas – kuriama palanki terpė vaikams tapti lyderiais.
Prieš penkiasdešimt metų buvo atidarytas naujas mokyklos pastatas, kuriame dabar veikia Vabalninko Balio Sruogos gimnazija. Ta proga su pavaduotoja ugdymui Dalia Baltrušaitiene ir direktore Deimante Žalinkevičiene pasikalbėjome apie mokyklos praeitį, dabartį ir ... ateitį.

Gimtadienio proga – netradicinė pamoka

Tądien, kai apsilankėme, gimnazijos pastato gimtadienio proga visų klasių mokiniams – nuo pačių mažiausių iki vyriausių – vyko netradicinė istorijos pamoka.

„Istorijos mokytoja Audronė Štirvydienė, kartu su mokiniais, rinko senas nuotraukas iš mūsų muziejėlio ir dabar visa informacija sudėta į vieną pristatymą – parengtos pamokos trims mokinių koncentrams, t.y. pradinukams, pagrindinių ir vyresniųjų klasių mokiniams“,- paaiškino D. Baltrušaitienė. Nors torto nebuvo, tačiau vaikams buvo žaismingai pateikta matematinė užduotis – suskaičiuoti, kiek galėtų būti žvakučių ant gimtadienio torto.

„Dabartinis gimnazijos pastatas pastatytas vabalninkiečio ministro Konstantino Šakenio dėka, o priežastis paprasta – prieš tai buvusiame mediniame pastate vaikai paprasčiausiai nebetilpo. Dabar to „medinuko“ nėra, jis sugriuvęs“,- pasakojo D. Baltrušaitienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com