Gimnazijos sporto salėje prasidėjo skiepijimas

B. Petkevičiūtės nuotr.r.
Prieš vakcinaciją greituosius antikūnų testus atliekanti Virginija Šatienė sakė, kad esant teigiamam atsakymui asmuo neskiepijamas.
Vakar Biržų „Saulės“ gimnazijos sporto salėje prasidėjo gyventojų vakcinavimas nuo COVID-19. Šią savaitę bus baigti skiepyti švietimo įstaigų darbuotojai.

Pasak Biržų Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, ketvirtadienį sporto salėje prasidėjęs skiepijimas vyko sklandžiai. Pagal sudarytus sąrašus kiekvienos švietimo įstaigos darbuotojams buvo paskirtas atvykimo laikas.

Sporto salėje nuo 9 ryto iki popietės darbavosi poliklinikos ir Biržų Visuomenės sveikatos biuro darbuotojos. Prieš vakcinaciją asmenims buvo atliekami greitieji antikūnų testai. Iki vidurdienio 40 žmonių ištestavusi Virginija Šatienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad kol kas tik vienam asmeniui jis buvo teigiamas. Tokiu atveju žmogus nebeskiepijamas. Tačiau jis gali pasidaryti tyrimą ir jeigu kraujas parodys, kad COVID-19 antikūnų, susiformavusių persirgus koronavirusu, kiekis yra žemiau normos, asmuo nuo viruso gali būti paskiepytas.

Pirmą kartą paskiepyta mokytoja Dalia iš gimnazijos salės išėjo puikiai nusiteikusi.

-Jaučiuosi gerai, nėra ko bijoti. Kaip tik reikia kuo greičiau visiems pasiskiepyti, kad būtų ramu ir šis košmaras greičiau baigtųsi,- kalbėjo mokytoja.

Šiandien planuojama pradėti skiepyti 80 ir vyresnius Biržų rajono gyventojus. Paskiepijus juos, pagal prioritetines grupes bus vakcinuojami vyresni nei 65 metų asmenys.