Gerovės į kaimą niekas neatneš, jei patys žmonės jos nenorės kurti

V.Leščinskienės nuotr.
Geidžiūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Ieva Janišauskienė (dešinėje) bendruomenei vadovauja dar tik metus, tačiau turi didelių užmojų. Jos bendramintė tarybos narė Kristina Pakalnienė sako, kad gerovės į kaimą niekas neatneš, jei patys žmonės nepradės jos kurti.
Kalbame apie nykstančius kaimus, tačiau Širvėnos seniūnijai priklausantis Geidžiūnų kaimas, pasirodo, turi visai neblogą perspektyvą – parduodamos sodybos čia graibstomos, nes kuriasi jaunos šeimos, veikia aktyvi kaimo bendruomenė. Kuo šiandien gyvena Geidžiūnų kaimo žmonės, papasakojo bendruomenės pirmininkė Ieva Janišauskienė ir aktyvi tarybos narė Kristina Pakalnienė.

Sutiko vardan išlikimo

Birželį sukanka lygiai vieneri metai, kai I. Janišauskienė išrinkta bendruomenės pirmininke. Pasak pašnekovės, iš pradžių lydere tapti ji nenorėjo, tačiau sutiko tik dėl to, kad bendruomenės likimas kabėjo ant plauko – neatsirado norinčių eiti šias visuomenines pareigas, todėl netgi pradėta svarstyti galimybė organizaciją naikinti. „Pagalvojau, neatleisiu sau, jeigu nepabandysiu, juk nuo pat vaikystės šiame kaime užaugau“,- sakė I. Janišauskienė. Ji pripažįsta, kad pradžia buvo sudėtinga ir netgi gąsdinanti. „Gavau „palikimą“ – dėžę su dokumentais. Nuo ko pradėti? Ką daryti? Buvo sunku, tačiau šiek tiek man pagelbėjo buvusios mūsų kaimo bendruomenės pirmininkės, o labiausiai – Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos tarybos pirmininkė Edita Čepokienė. Ji daug dalykų išsamiai paaiškino ir nuolat drąsino“,- tikino I. Janišauskienė.

K. Pakalnienė pridūrė, kad naujai bendruomenės pirmininkei siūlėsi padėti ir patys gyventojai – klausė, kaip galėtų prisidėti prie bendruomenės gerovės. „Iki tol bendruomenės žmonės buvo apatiški, gal netgi šiek tiek susiskaldę, o prieš tai buvusios pirmininkės išties buvo atsidavusios bendruomenei, bet jų pastangos nebuvo įvertintos, todėl ir nuleido rankas. Sakyčiau, kad Ieva suvienijo kaimo žmones“,- sako K. Pakalnienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/