Gendrutė Karitonienė: didžiausia laimė – daryti kitiems gera

B. Petkevičiūtės nuotr.
„Didžiausia laimė – kai gali padėti kitiems“,- sako šeimyną prieš 26-erius metus įsteigusi Gendrutė Karitonienė.
Gendrutė Karitonienė su vyru Henriku didžiąją savo gyvenimo dalį atidavė ne tik saviems, bet ir likimo nuskriaustiems vaikams. Ir tai dar ne pabaiga – sutuoktiniai iki šiol globoja keturis vaikus. O jų per 26-erius metus šeima į gyvenimą išleido apie trisdešimt. Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, su Gendrute kalbėjomės apie jos džiaugsmus, rūpesčius, stiprybę, ašaras... Ir, kaip pati pašnekovė įvardino – likimo siųstą misiją.

Dvelkia ramybe ir gerumu

Biržų rajone beglobius vaikus augina dvi šeimynos. Viena iš jų – „Po angelo sparnu“ pasivadinusi globėjų Gendrutės ir Henriko Karitonų šeima. Su Gendrute šnekučiavomės vaikščiodamos Širvėnos ežero pakrante. Šilta, rami, nuoširdi ir spinduliuojanti gėrį – toks pirmasis įspūdis susidarė vos kelias minutes pabendravus su pašnekove.

“Šios veiklos nenorėčiau vadinti darbu, nors už tai ir mokami pinigai. Tai veikiau – gyvenimas. Manau, kad tai yra duota likimo, ne visiems tokia misija skirta“,- sakė globėja, šiuo metu su vyru auginanti dvi mergaites ir du berniukus.

Dukra norėjo sesers

Gendrutė ir Henrikas vaikus globoja jau 26-erius metus. Pirmuosius globotinius į savo šeimą priėmė būdami beveik trisdešimtmečiai.

“Tuo metu auginome savo tris vaikus – du sūnus ir dukterį. Dukra vis norėjo sesers, pabodo būti tarp berniukų. Aš vaikų susilaukti jau negalėjau, tad nusprendėme įsivaikinti vieną mergaitę. O paskui mums pasiūlė įsteigti šeimyną ir globoti vaikus. Nuo to viskas ir prasidėjo. Iš pradžių priėmėme penkis vaikus, paskui jų atsirado daugiau“,- pasakojo Gendrutė. Paklausta, kiek iš viso globotinių per tuos metus priglaudė, moteriai buvo nelengva suskaičiuoti.

“Mes kažkaip jų neskaičiavome. Vieni vaikai pabūdavo trumpiau, iki kol jų tėvai pasitaisydavo, o kiti ilgiau – augo kartu su mūsiškiais. Jei neklystu, globotinių turėjome 27, plius dar trys mūsų vaikai“,- suskaičiavo Gendrutė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/