Gėlininkė sako, kad augalams reikia ne tik priežiūros, bet ir meilės

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Aulių kaime gėlininkyste besiverčianti Gražina Bogdanovičienė sako, kad gėlės šiemet turėtų pabrangti, nes ir sėklos, ir daigai brangesni.
Jau ketverius metus Aulių kaime, Širvėnos seniūnijoje, auginami gėlių ir dekoratyvinių augalų daigai, kuriuos puoselėja Gražina Bogdanovičienė. Dažnai piktinamės nemažomis jų kainomis, tačiau ar susimąstome, kiek reikia laiko ir lėšų, kad iš sėklytės užaugtų daigelis, kuris džiugina ne vienos Biržų krašto sodybos šeimininkus.

Pats sau viršininkas

Gražina sako, kad kiekvienas augaliukas reikalauja išskirtinio dėmesio – jeigu bent vieną dieną neprieisi, nepaglostysi ar nepaliesi, žiūrėk, žiedelis jau nusviręs. Gėlininkė sako, kad trauka gamtai ir augalams ją lydėjo nuo pat vaikystės, tačiau savo svajonę ji galėjo įgyvendinti tik po ne vieno dešimtmečio.

Gėlių ūkis – didelė investicija, todėl užsienyje uždirbtus pinigus šeima investavo į šiltnamius tam, kad galėtų susikurti išsvajotą darbą namuose. „Kiek galima po tuos užsienius lakstyti. Reikėjo susikurti kažkokį pagrindą pragyvenimui čia, Biržų rajone. Pragyvenimui užtenka. O ir šiaip daug privalumų – pats sau vadovauji, keliesi, eini dirbti kada nori. Gali būti su gėlėmis iki vėlyvo vakaro ar nuo ankstaus ryto“,- kalbėjo moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

Susijusios naujienos