Gatvių dezinfekuoti neplanuojama

Gražinos DAGYTĖS nuotr.
Šią savaitę išvydę važinėjant lyg ir anksčiau nematytą gatves valančią mašiną, biržiečiai sukruto teirautis, ar čia ir yra atliekama „ta didžioji dezinfekcija“.
„Biržiečių žodžio“ skaitytojai teiraujasi, ar mūsų mieste nebus dezinfekuojamos gatvės. Šią savaitę išvydę važinėjant lyg ir anksčiau nematytą gatves valančią mašiną, sukruto teirautis, ar čia ir yra atliekama „ta didžioji dezinfekcija“.

Biržų miesto seniūnė Kristina Undzėnienė informavo, jog gatvės nedezinfekuojamos. Tiesiog vyksta kasmetinis tvarkymasis – dulkių siurbimas ir valymas, kurį atlieka UAB „Ecoservis projektai.“

Šią paslaugą užsako UAB „Biržų komunalinis ūkis“. Tokie darbai atliekami kiekvieną pavasarį, kai kelkraščiuose atsiranda daugiau sąnašų. Tai nesanti naujovė mūsų mieste, galbūt žmonės tik anksčiau į šiuos darbus nekreipė dėmesio.

UAB „Biržų komunalinis ūkis“ direktorius Artūras Prokorenka „Biržiečių žodžiui“ patvirtino, kad gatvių valymo darbai vyksta kiekvieną mėnesį, galingesnė technika iš Šiaulių atvyksta esant poreikiui vieną ar daugiau kartų.

Gatvių dezinfekuoti komunalininkai neplanuoja, nes nėra pageidavimų tai daryti. „Jei Savivaldybė užsakytų tokią paslaugą, mes ją galėtume atlikti“, – kalbėjo Artūras Prokorenka. Būtų paruoštas dezinfekcinis skystis ir juo gatvės nupurkštos.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog gatvių dezinfekuoti neplanuojama. Buvo domėtasi kitų miestų praktika, paaiškėjo, jog šie darbai daug kainuoja, bet neduoda ilgalaikių rezultatų. Tartasi su įvairių sričių specialistais, kurie paaiškinę, jog dezinfekcija bus efektyvi tik porą, trejetą valandų.