
Naujausios
Veidas
Mirdza Mikoliūnienė – Dievo siųstas spindulėlis mūsų kraštui. Nuoširdi. Nuolanki. Gailestinga. Ir labai kukli. Apie savo meilės darbus artimui jai labai sunku pasakoti. Pasiruošusi prasmegti skradžiai žemę. Bet ir tada jos baltas plaukų kuodelis kaip vyšnios žiedas šviestų. Gailestingumas Mirdzai – meilė. O meilė – šviesa.
Ir Biržų dekanato "Carito" vedėjai Sandrai Stuinienei labai sunku keliais žodžiais apibūdinti Mirdzos gerumą.
– Atjaučianti, sąžininga ir visiems labai reikalinga. Iš tolo šviečia jos sielos giedra, ramybė. Būdama šalia jos supratau, koks tas Dievo žmogus. Mirdza – mūsų "Carito" veidas, – džiaugiasi Sandra Stuinienė. Pagal meilę ir metus tinkanti Mirdzai į dukras.
Sandra ir pasiūlė Mirdzą Mikoliūnienę Padėkos nominacijai. Šiais metais Lietuvos "Caritas" švenčia atkūrimo 30-metį. Maždaug prieš 30 metų praminti pirmieji takeliai ir į Biržų parapijos "Caritą". Pirmoji vedėja buvo biržietė Marytė Rudelienė, vėliau – Teresė Leivaitė.
Mirdza Mikoliūnienė į savanorystę įsijungė prieš 12 metų.
– Širdies palaima būti tarp savo bendraminčių. Čia jaučiuosi reikalinga, – tikina Mirdza.
Troškimai
Ji prisimena: lankydavo Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. Troško vienytis su parapijiečiais ne tik maldoje, bet ir liudyti tikėjimą gerais darbais, aktyviau įsijungti į parapijos veiklą. Apie tai ir užsiminusi pranciškonei Eglei. O Eglė apie tai prasitarusi tuometinei "Carito" vedėjai Teresei. Teresė Mirdzą sutiko nuoširdžiai. Biržų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas , jau a.a. Dalius Tubys per pamokslą pasidžiaugė: į Caritą atėjo jauna moteris savanorė...
– Nebe tokia ir jauna buvau. Pensininkė, – kukliai šypteli Mirdza.
Mirdza Mikoliūnienė savanoriavo padėvėtų drabužių kambarėlyje, dalyvavo gerumo akcijose. "Carito" bibliotekėlėje keitė knygas.
– Padėvėtų drabužių kambarėlyje ant sienos žiūrėdama į Šv. Teresės portretą galvodavau: ir aš norėčiau tokia būti, – prisimena Mirdza.
Tikėjimas
Mirdza Mikoliūnienė – pokario vaikas. Gimusi palatvėje, Rigmantiškių kaime. Pirmajai komunijai Mirdzą, kaip ir jos bendraamžius pogrindyje, trobelėje viduryje gūdžios girios, ruošė pamaldi senolė. Pirmąją Komuniją Mirdza priėmė Nemunėlio Radviliškio bažnyčioje. Sutvirtinimo sakramentą – Skaistkalnėje. Pripažįsta: tikėjimo pagrindai įgyti vaikystėje, ją paruošė ne vien gyvenimo džiaugsmams, bet ir išbandymams.
– Teko dirbti įvairius darbus. Pirmoji darbovietė – senelių prieglaudoje Latvijoje. Vėliau baigiau prekybos mokyklą, bet pardavėjos darbas man nepatiko. Dirbau konduktore, Linų fabrike laborante, "Siūlo" fabrike valytoja, – pasakoja Mirdza.
Tarnystė
Šiandien savanorės Mirdzos bičiuliai – mažutėliai: atstumti, neišklausyti, kamuojami priklausomybių, vienatvės, prislėgti senatvės. Alkstantys paguodos, motiniško patarimo. Žmonės jos veidą įsimena. Nori, kad aplankytų ir laukia. Jeigu nesutinka, tuoj pasigenda: gal kas Mirdzai atsitiko?
– Neišklausytas žmogus kenčia, jam labai sunku. Visos paslaptys lieka tarp mūsų. Būčiau jaunesnė, studijuočiau psichologiją, – įsitikinusi Mirdza.
Jai nesunku niekas... Grįžinėjo iš Vilniaus maršrutiniu autobusu namo. Šalia prisėdo pažįstama moteris. Buvusi biržietė. Jau gyvenanti Panevėžyje. Įsikalbėjo. Nebesinori atsisveikinti. Ši kviečia Mirdzą pakeliui dar užsukti į svečius. Mirdza sutiko.
– Vakare nuėjome į bažnyčią. Pasilikau nakvynei. Susidraugavome. Kitą dieną dar sunkiau skirtis. Sutarėme: kai Panevėžio bažnyčioje bus adoracija, vėl atvažiuosiu ir eisime kartu adoruoti, – pažadėjusi Mirdza.
Dėkingumas
Geri darbai artimui, pasitikėjimas, pasak Mirdzos, ne jos, o Šventosios Dvasios nuopelnas. Visos malonės iš šios versmės. Melsk malonių širdimi ir išmelsi. Savanorės širdis kupina dėkingumo Viešpačiui.
– Rytą pabudusi dėkoju: "Ačiū Tau, Viešpatie", – liudija Mirdza. Ir jos akys pilnos ašarų: – Pačią sunkiausią gyvenimo akimirką prieš penkiolika metų, kai netekau sūnaus Sigito, stipriai Dievui įsikibau už rankos ir nebepaleidžiu. Man labai daug padėjo sesuo Irena, jos vyras Algis. Per Viešpatį, per žmonių gerumą ir gyvenu. Ir tiesiu pagalbos ranką kam reikia. Mokau kaip atleisti, nepykti, nekeršyti, – sako Mirdza.
Šiandien jos paguoda – dukros Dalios šeima, sūnaus Sigito dvi dukros, jos anūkės. Šios jau suaugusios. O dukros Dalios ir žento Žilvino vaikučiai, Salomėja ir Vincentas, dar mokyklinukai. Vilniečiai.
Mirdzos dukra ir žentas – aktoriai. Dukra Dalia Mikoliūnaitė – "Teatriuko" trupės įkūrėja ir vadybininkė. Bet motina to nesureikšmina ir niekam nesigiria.
– Labai geri jie man: dukra, žentas, anūkėliai. Myliu juos. Dažnai aplankau. Kiek galiu, padedu. Meldžiu Dievo jiems visiems sveikatos, – linki Mirdza.
Pažadai
Mirdza įsijungusi ne tik į "Carito" veiklą. Ji – Gyvojo rožinio kalbėtoja, "Motinos maldoje" būrelio narė. Ar lieka laiko sau, kokie savanorės pomėgiai?
– Seniau labai megzdavau. Kojines, megztinius. Dabar skaitau knygas. Religine tematika, – pasakoja Mirdza.
"Carito" 30-mečio atkūrimui skirtame Padėkos šventės stende po Mirdzos Mikoliūnienės nuotrauka liko jos pažadas visą gyvenimą mylėti Viešpatį: "Caritas" visų pirma man yra tikėjimas. Myliu Viešpatį, myliu žmones, o Viešpats per juos myli mane".

