Ga­li­my­bių pa­są nai­ki­na — ar pri­si­šauks skie­py­tis?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Be­si­kei­čian­čios ga­li­my­bių pa­so ga­vi­mo są­ly­gos ta­po gal­vos so­pu­liu gy­ven­to­jams, nes ti­kė­ta­si, jog ga­vus du skie­pus ir per­si­rgus, tre­čio skie­po ne­rei­kės... Da­bar be­lie­ka lauk­ti spren­di­mo dėl ga­li­my­bių pa­so pa­nai­ki­ni­mo, tik ar ta­da bus no­rin­čių skie­py­tis?
Galimybių paso išdavimo tvarka keitėsi prieš mėnesį, o šią savaitę jo gali išvis nelikti – rytoj Vyriausybė planuoja sustabdyti galimybių paso galiojimą. Nuolat besikeičiantys politikų sprendimai ne tik supjudė žmones, bet ir pasėjo nepasitikėjimą tiek pačia vakcina, tiek aiškinančiais apie jos naudą arba žalą. Redakcijai paskambinusi moteris pasakojo, ką jai teko išgyventi po vadinamosios sustiprinančios vakcinos – ji iki šiol jaučiasi blogai ir nežino, kas galėtų padėti.

Trečias skiepas paguldė į lovą

Į redakciją kreipėsi moteris, kuri po skiepo teigė negalinti ir šiandien atsigauti, nors praėjo daugiau nei dvi savaitės. Ji pasakojo, kad anksčiau, nors kontaktų su sergančiais žmonėmis ir turėjo, tačiau sirgti pačiai neteko.

„Tikėjausi, kad turiu pakankamai antikūnų. Tačiau atlikusi testą, sužinojau, kad jų organizme nėra pakankamai, todėl reikia skiepytis trečią kartą. Taip ir padariau“,- pokalbį pradeda pašnekovė.

Iš ryto jai buvo suleista vakcina, o jau vakare pradėjo jausti silpnumą. Pirmiausia biržietei pradėjo skaudėti petį, į kurį buvo suleistas skiepas. „Negalėjau net rankos pakelti. Bet tikėjausi, kad blogiau nebus. Tačiau labai klydau. Kitą dieną prasidėjo silpnumas, skaudėjo nugarą, kiek vėliau pradėjo mausti visą kūną, sukiojo sąnarius. Pakilo temperatūra, sunkiai kvėpavau. Vakarop pajaučiau keistą jausmą širdies plote. Po kelių varginančių dienų nusprendžiau kreiptis į šeimos gydytoją“,- kalbėjo laikraščio skaitytoja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/