Endoskopas – jau ligoninėje

Ligoninės nuotr.
Biržų ligoninė turi naują endoskopą, kuris bus naudojamas atliekant operacijas laparoskopiniu būdu, jo kaina 182,3 tūkst. eurų. Netrukus gydymo įstaigą turėtų pasiekti ir keliskart brangesnė, apie 0,5 mln. eurų vertės, bet labai reikalinga įranga – kompiuterinis tomografas.
Antradienį Biržų ligoninę pasiekė ilgai lauktas pirkinys – endoskopinės operacinės sistemos įranga. Ją naudojant jau buvo atlikta ir pirmoji operacija. Netrukus ligoninę turėtų pasiekti ir kitas brangus pirkinys – kompiuterinis tomografas.

Jau atliko pirmąją operaciją

Savaitės pradžioje į Biržų ligoninę atkeliavo naujas aparatas – endoskopinės operacinės sistemos įranga. Endoskopas yra reikalingas stacionarinių ir dienos chirurginių operacijų atlikimui, jis bus naudojamas ligoninės gydytojų, atliekant operacijas laparoskopiniu būdu.

“Tikrai geras aparatas, vakar firmos atstovai įrangą sumontavo, o šiandien gydytojas Rolandas Janulaitis jo pagalba atliko ir pirmąją tulžies pūslės pašalinimo operaciją“,- „Biržiečių žodžiui“ ketvirtadienį sakė ligoninės vadovas Petras Bimba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com