Elektra varomų automobilių yra, tačiau stotelės – nė vienos

L.Bataitienės nuotr.
Kituose rajonuose jau seniai įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės, o Biržuose pirmoji gali atsirasti šią vasarą.
Elektra varomus automobilius galima ant rankos pirštų suskaičiuoti, tačiau specializuotos elektromobilių įkrovimo stotelės rajone nėra nė vienos. Savivaldybės atstovai tvirtina, kad artimiausiu metu situacija pasikeis.

Poreikis nedidelis, bet...

Praėjusių metų pradžioje rajone buvo tik vienas elektromobilis. Dabar jų – jau šeši. Ar dėl tiek elektra varomų transporto priemonių reikėtų statyti įkrovimo stotelę? Privatus verslas iniciatyvos kol kas nerodo, matyt neapsimoka.

Paskaičiuokime. 2020 metų, sausio 1 dienos, duomenimis, Biržų rajone buvo registruota 12 682 transporto priemonės, iš jų tik 2 elektromobiliai, 36 hibridiniai automobiliai varomi benzinu/elektra, ir 1 automobilis varomas dyzelinu/elektra.

Iki 2021 metų gegužės 1 dienos situacija šiek tiek pasikeitė – rajone oficialiai yra 13300 automobilių, iš jų šeši – elektromobiliai, 52 automobiliai, varomi benzinu/elektra, 9 transporto priemonės važiuoja pildomos dyzelinu ir elektra, taip pat trys hibridiniai automobiliai, kurių degalai gali būti benzinas, elektra arba dujos.

Tad poreikis rajonui turėti specializuotų elektromobilių įkrovimo stotelių menkas, tačiau į Biržus suvažiuoja turistai, kurie vairuoja elektromobilius, todėl, be abejonės, teiraujasi apie stoteles.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/