Akcija skatinama atkreipti žmonių dėmesį į judėjimo svarbą.
Saulėtą rugsėjo 22-osios popietę 150 dviratininkų užpildė Biržus. Minėdami Europos Judumo savaitę, Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kaštonų pagrindinė mokykla jau aštuntą kartą iš eilės pakvietė rajono mokyklų bendruomenes ir gyventojus į akciją „Dviračiais aplink Biržus“.

Renginio metu buvo siekiama paskatinti gyventojus, ypač jaunus žmones, atkreipti dėmesį į judėjimo svarbą sveikatai, skatinti daugiau važiuoti dviračiais ir vaikščioti pėsčiomis.

Akcijoje dalyvavo Biržų „Aušros“, „Atžalyno“, Kaštonų pagrindinių mokyklų mokiniai, ir pedagogai. Dviračius mynė ir nemažas būrys miesto gyventojų.

Puikią nuotaika skleidė ir iš visų dalyvių išsiskyrė gražiai pasipuošusi Biržų technologijų ir verslo mokymo centro Vabalninko skyriaus komanda.

Išradingiausiai savo dviratį papuošusi Ramutė pelnė ne tik pagyrų, bet dovanėlę atminčiai. Ant jos dviračio puikavosi visi šios akcijos medaliai, kuriuos Ramutė išsaugojo nuo pat pirmo renginio – akcijos „Dviračiais aplink Biržus 2012“.

Sugrįžę dviratininkai vaišinosi kareiviška koše, arbata, kava, gurkšnojo stalo vandenį.