Dviračių padangomis išraižė Lietuvą

E. Prunskaus nuotr.
E. Prunskus ir S. Viederis antrą kartą leidosi į kelionę dviračiais ir džiaugiasi labiau susipažinę su savo kraštu.
Iš kelionės aplink Lietuvą dviračiais grįžo du biržiečiai draugai − devyniolikmetis Evaldas Prunskus ir dvidešimtmetis Svajūnas Viederis. „Kadangi nežinojome, kokia bus situacija dėl koronos, pagalvojome, kad būtų smagu apkeliauti visą Lietuvą. Prieš metus suplanavome ir šiemet įgyvendinome. Svajūnas sudarė maršrutą, kuris driekiasi arčiausiai Lietuvos sienos“,− pasakojo Evaldas.

Judėjo sparčiau nei tikėjosi

Vaikinams ši kelionė dviračiais buvo antra. Praeitais metais dviratėmis transporto priemonėmis jie leidosi į Taliną. Nors tada planavo numinti 1000 kilometrų, pavyko kiek mažiau nei 600 kilometrų, todėl, jau grįždami, nusprendė kitąmet planus įgyvendinti.

Šį kartą per aštuonias dienas Evaldas ir Svajūnas nuvažiavo 1220 kilometrų. Evaldas pasakojo, kad pirminiame plane numatė šį atstumą įveikti per dešimt dienų, tačiau kelionėje vaikinai suprato, kad per dieną gali numinti ilgesnę distanciją. „Nakvynėms turėjome palapinę. O vietos jai statyti ieškodavome arčiau vandens telkinio, kad galėtume nusiprausti. Kiekvieną dieną, prieš kelionę, tikslinome planus – kur važiuosime ir kur sustosime nakvynei. Tik vieną naktį nakvojome kempinge, Druskininkuose, bet tik todėl, kad lijo. Tai buvo geriausia nakvynės vieta, nes galėjome ir nusiprausti, ir pasigaminti maisto“,− pasakojo devyniolikmetis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/