Dviračiais po Biržų rajoną ir iki Talino

E. Prunskaus nuotr.
Evaldas Prunskus ir Svajūnas Viederis dviračiais apvažiavo 100 km aplink Biržų rajoną.
Neseniai du draugai, biržiečiai Evaldas Prunskus ir Svajūnas Viederis sugalvojo sau iššūkį – Kalėdinį 100 km važiavimą dviračiais aplink savivaldybę. Ir tai jau nebuvo pirmoji jaunųjų ekstremalų patirtis...

Kalėdinis važiavimas

Evaldas su Svajūnu prieš Kalėdas sumanė įgyvendinti paskutinį šiais metais iššūkį – apvažiuoti dviračiais Biržų rajoną. Vaikinai pasirinko maršrutą Biržai-Germaniškis-N. Radviliškis-Meiliūnai-Biržai. Kalėdiškai pasipuošė ir dviračius: Evaldas ant bagažinės pritvirtino kalėdinę eglutę, Svajūnas savąjį apraizgė lemputėmis ir išrūko. Šimto kilometrų kelionė dviratininkams užtruko 6 valandas.

-Nuotykių nepasitaikė, nes ši kelionė, palyginus su ankstesnėmis, buvo gana trumpa. Oras buvo rudeniškas, šlapia, bet tai mums nesutrukdė įgyvendinti savo tikslo,- kalbėjo Evaldas. Vaikinas pasakojo, kad keliaudami susilaukė aplinkinių dėmesio: žmonės smalsiai žiūrėjo į papuoštus dviračius, domėjosi, kas čia per akcija, ir gyrė už tokį sumanymą.

Keliavo į Taliną

Tačiau ši kelionė, palyginus su praėjusiomis, dviems draugams juokas. Šių metų rugpjūtį jaunuoliai pasiryžo dviračiais pasiekti Taliną (Biržai-Parnu-Talinas). Tada iš viso sukorė 570 kilometrų: iki Estijos sostinės du draugai mynė tris dienas. Ketvirtą dieną dar pasivažinėjo po Taliną, o penktą – autobusu parvažiavo į Rygą ir iš ten dviračiais atgal į Biržus.

-Mynėme ir lietuje, ir karštyje, kartais pavėjui, kartais prieš vėją, tačiau nepasidavėme ir sumanymą sėkmingai įgyvendinome. Kelionės metu miegojome kempinguose ar palapinėse. Nors patyrėme ir nelabai linksmų nuotykių, viskas pavyko ir tai mus tik užsuko kitiems iššūkiams,- kalbėjo Evaldas.

Sugedo dviratis

Evaldas pasakojo, kad kelionė į Estiją draugams daug nekainavo: vaikinai sutilpo į 100 eurų biudžetą: daugiausia išleido maistui, o likusią dalį skyrė reikiamai įrangai. Pirmąją kelionės dieną jaunuoliai numynė 170 kilometrų. Tad antroji diena, pasak Evaldo buvo labai sunki – vaikinai jautėsi pavargę, o dar ir lijo, tad motyvacija tęsti kelionę kuriam laikui buvo pradingusi. Bet biržiečiai rankų nenuleido, sakė, kuo toliau, tuo darėsi vis lengviau, įprato. Tiesa, kai pasiekė Taliną, nutiko bėda – Svajūnui sugedo dviratis. O jau buvo vakaras, visi užsidarinėjo... Tačiau vaikinai visgi surado dar vieną dirbantį servisą, kuris taip pat jau ruošėsi užsidaryti. Dviratį sutaisė ir du draugai vėl galėjo ramiai tęsti savo kelionę.

Visada rizikuoja

Paklaustas, ar nebaisu rizikuoti ir važiuoti keliais, kuriais nuolat pralekia sunkvežimiai, Evaldas „Biržiečių žodžiui“ sakė:

-Kelkraštyje dažniausiai vietos pakanka, bet pasitaiko, kad dideliu greičiu arti pralekia automobiliai, tada būna šiek tiek nejauku. Visada yra rizika sugesti ar gali dar kažkas nutikti, tačiau rizikuojame,- sakė Evaldas. Vaikinas sakė, kad jų dviračiai nėra ypatingi ar labai brangūs, Svajūnas į kelionę net ryžosi leistis senu, vintažiniu. Paklaustas, ar tokios kelionės reikalauja specialaus fizinio pasirengimo, Evaldas sakė, kad joms ypatingai nesiruošia. Užsiminė, kad pirmoji draugų išvyka dviračiais į Jūrmalą šią vasarą buvo tarsi pasiruošimas jų didesnėms kelionėms. Kalbėdamas apie ateities planus, Evaldas išsitarė, kad draugai jau planuoja dviračiais apvažiuoti visą Lietuvą.