Dvidešimtmečio proga linkėjo... sutarimo ir draugiškumo

Bendruomenės archyvo nuotr.
Pasak Skrebiškių bendruomenės įkūrėjos Elmos Kirkliauskienės, vadovaujant bendruomenei daug pramogauta, bet ir daug naktų nemiegota, darbuojantis bendruomenės labui.
Šiemet bendruomenių dvidešimtmečių pasipylė itin daug. Vienas jų – Skrebiškių kaimo bendruomenės jubiliejus, kuris bus minimas šį savaitgalį.

Spontaniška idėja

„2003 metai, vasario 27 diena“,- diena, kada buvo įsteigta Skrebiškių bendruomenė, mena jos įkūrėja ir ilgametė pirmininkė Elma Kirkliauskienė. Pasak jos, noras burti bendruomenę gimė atsitiktinai.

„Tuo metu dar turėjau parduotuvę Anglininkuose ir buvau pakviesta į šio kaimo bendruomenės susirinkimą. Labai susižavėjau anglininkiečių aktyvumu. Pabendravau su visuomenininke, bendruomenių idėjos pradininke, dabar jau amžinatilsį Nijole Šatiene ir neliko jokių klausimų, verta steigti Skrebiškiuose bendruomenę, ar ne“,- pasakojo E. Kirkliauskienė.

Ji prisiminė, kad idėja burti žmones į organizaciją patikėjo beveik 30 žmonių, o ir patalpų bendruomenė neturėjo – pirmuosius veiklos metus buvo įregistruota E. Kirkliauskienės namuose, Mikališkio kaime.

„Uždarius Skrebiškių mokyklą, gavome šias patalpas panaudos būdu, iš Kirdonių miško atgabeno ąžuolo medienos ir pasigaminome nuorodą“,- porino bendruomenės steigėja.

Anksčiau buvo geriau?

Nors, E. Kirkliauskienės žodžiais, naujai susikūrusi bendruomenė daug keliavo, visą Lietuvą autobusu buvo išmaišiusi, bet teko ne tik pramogauti, bet ir padirbėti. Per penkiolika jos vadovavimo bendruomenei metų daug naktų nemiegota dėl projektų ir kitų darbų, skirtų bendruomenės gerovei.

„Vienas iš pirmųjų ir kone reikšmingiausių įgyvendintų projektų – bendruomenės pastato renovacija. Buvo pakeisti langai, atnaujinta sienų išorinė danga, stogas suremontuotas, atnaujintos vidaus grindys, antrame aukšte įrengti kambariai. Tai buvo europinis projektas“,- sakė E. Kirkliauskienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

PVC grindų danga

Susijusios naujienos