Daugiabučių gyventojų laukia „karšta“ žiema – moka brangiausiai

L. Bataitienės nuotr.
UAB „Litesko“ filialas „Biržų šiluma“ biržiečiams tiekia pačią brangiausią šilumą Lietuvoje – po 12,44 ct/kWh (be PVM), nors aplinkinių rajonų gyventojai moka gerokai mažiau.
Yra dvi naujienos – gera ir bloga. Gera, kad Biržų kraštas yra pirmoje vietoje, o blogoji – kalbama apie šilumos kainą ir ji didžiausia Lietuvoje. Jeigu spalio mėnesį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina 7,14 ct/kWh (be PVM), tai Biržuose už šilumą reikia mokėti kone dvigubai brangiau – 12,44 ct/kWh (be PVM).

Brangininkai

Šią vasarą Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius ir UAB „Litesko“ generalinis direktorius Robertas Čepaitis aptarė centrinio šildymo situaciją Biržuose, pasiruošimą naujam šildymo sezonui bei sutarė ieškoti galimybių ateityje mažinti šildymo kainą mieste. Žmonės viltingai laukė permainų ir sulaukė.

Susitikimo dieną UAB „Litesko“ filialas „Biržų šiluma“ gyventojams šilumą tiekė po 11,07 ct/kWh, o „ieškant galimybių piginti šilumą“, ji padidėjo iki 12,44 ct/kWh. Kokia kaina bus prasidėjus šildymo sezonui, sunku prognozuoti.

Gražūs užmojai, bet...

Susitikime su meru pasisakyta už tai, kad reikia pasirašyti memorandumą, įpareigojantį abi puses imtis veiksmų, siekiant mažesnių centrinio šildymo kainų. „Nestabili situacija dėl geopolitinių iššūkių, elektros, dujų kaina verčia ieškoti miesto gyventojams ir verslui naudingų sprendimų. Nei verslas, nei savivalda negali egzistuoti patys savaime kaip nepriklausomi veikėjai. Esame susiję, todėl efektyvių sprendimų turime ieškoti kartu“, – tvirtino tada Biržų rajono savivaldybės meras Kęstutis Knizikevičius.

„Litesko“ generalinis direktorius Robertas Čepaitis aiškino, kad šilumos tinklų būklė 2004 metais, kai įmonė pradėjo dirbti Biržuose, buvo labai bloga, todėl reikėjo nemažai investuoti į šilumos trasas, siekiant sumažinti šilumos nuostolius. Esą nuo 2004 metų iki pernai „Litesko“ į Biržų šilumos trasas investavo beveik 6 mln. (be ES paramos) eurų. Tačiau kodėl šios investicijos daugiabučių gyventojų „nešildo“?

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/