Darbuotojai kadencijomis – neleidžia apkerpėti ar palieka „ant ledo?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
„Bandysiu dalyvauti konkurse, o jeigu nepasiseks, ieškosiu darbo pirmiausia savo rajone“, – sakė Biržų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Kasakauskienė.
Biržų rajono savivaldybės tinklalapyje paskelbtas konkursas į Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigas priverčia suabejoti, ar darbas ribotą kadencijų skaičių yra privalumas, o gal trūkumas?

„Amžini“ vadovai

Biržiečiai viešojoje erdvėje dažnai diskutuoja apie tai, kad valstybinių įstaigų, ypač priklausančių Biržų rajono savivaldybei, vadovai dažniausiai būna „amžini“. Kartais ir patys savivaldybės atstovai dėl atsakingas pareigas einančių pavaldinių darbo trūkumų tik skėsčioja rankomis – esą įstatymai tokie, kad net ir prasižengusį vadovą labai sunku atleisti iš užimamų pareigų.

Pernai baigėsi net kelių, savivaldybei priklausančių, įstaigų vadovų kadencijos, bet... Meras Kęstutis Knizikevičius pasinaudojo galimybe ir vadovams metinių vertinimų metu, įvertintiems gerai ir labai gerai, pratęsė darbo sutartį dar penkeriems metams.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com