Darbo šešėliavimo diena „Biržų duonoje“

"Biržų duonos" archyvo nuotr.
Biržų socialinių paslaugų centro neįgalieji Vestina Januševičiūtė ir Darius Indriulėnas pusę darbo dienos UAB "Biržų duona" padėjo ruošti produkciją realizacijai.
Birželio 2 dieną visoje Lietuvoje buvo minima Darbo šešėliavimo diena, dar kitaip vadinama „DUOday“, kai įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia ir darbo dieną praleidžia kartu – supažindina su įmone, kolektyvu, leidžia išbandyti įprastas užduotis. Neįgaliesiems duris rajone atvėrė vienintelė verslo įmonė – UAB „Biržų duona“.

Už integraciją ir pilnavertiškumą

Socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams Sigita Stapulionytė pasakojo, kad įstaiga apie galimybę žmonėms su negalia praleisti vieną darbo dieną realioje darbo vietoje sužinojo, sulaukusi socialinės įdarbinimo agentūros SOPA pasiūlymo. Anot pašnekovės, pasiūlymas dalyvauti Darbo šešėliavimo dienoje pradžiugino. „Mes pasisakome už neįgalių asmenų įtraukimą į darbo rinką. Matome jų poreikius, galimybes, potencialą, siekiame, kad jie būtų pilnaverčiai visuomenės nariai“,- tikino S. Stapulionytė.

SOPA atstovai informavo, kad prie darbo šešėliavimo dienos akcijos prisijungusi „Biržų duonos“ įmonė galėjo priimti du asmenis. „Susisiekėme su personalo vadove Giedre Vaičyte ir aptarėme visą eigą, kad darbas atitiktų jaunuolių fizines galimybes, kad jie tą dieną pasijaustų tikrais įmonės darbuotojais“,- teigė S. Stapulionytė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/