Darbo kėdė: 9 trumpi ir praktiški patarimai, padėsiantys išsirinkti

E. Lasio ir D. Vaiciulio nuotr.
Darbo kėdė – vienas svarbiausių baldų planuojant bet kokio stiliaus ofiso interjerą. Tinkamai parinkta darbo kėdė ne tik padeda sukurti išskirtinį erdvės dizainą, tačiau taip pat yra ypatingai svarbi Jūsų kūnui, sveikatai bei gerai savijautai darbe užtikrinti. Tarptautinės biuro baldų įmonės NARBUTAS ekspertai pateikia 9 trumpus ir praktiškus patarimus, padėsiančius išsirinkti nepriekaištingą darbo kėdę.

1. Biuro kėdės: investuokite į baldo kokybę

Visai nesvarbu, kokios biuro kėdės ieškotumėte savo ofisui, patariama investuoti į jos kokybę. Aukštos kokybės darbo kėdė užtikrina maksimalų komfortą darbo metu, be to, tarnauja ne vienerius metus bei ilgainiui nepraranda savo estetinės išvaizdos.

2. Rinkitės patikimą, rinkoje gerai žinomą darbo kėdės gamintoją

Ieškodami baldų savo biurui, nepamirškite atkreipti dėmesio į darbo kėdės gamintoją. Patikimas, rinkoje gerai žinomas biuro baldų gamintojas garantuoja gaminio kokybę. Be to, dauguma biuro baldų gamintojų savo gaminiams suteikia garantiją.

3. Aukštos biuro kėdės: jas rinkitės kartu su reguliuojamo aukščio stalais

Aukštos biuro kėdės – inovatyvus, stilingas sprendimas, lengvai derinamas prie šiuolaikiškų ofisų interjero. Aukštas biuro kėdes rinkitės kartu su aukštesniais, reguliuojamo aukščio arba moderniuose ofisuose sparčiai populiarėjančiais ,,sėsk-stok“ tipo, stalais.

4. Konferencinės kėdės: rinkdamiesi iš anksto planuokite erdvę

Nepaisant to, kurioje biuro patalpoje bus statomos konferencinės kėdės, naudinga iš anksto apgalvoti esamos erdvės išplanavimą. Prieš įsigydami konferencines kėdes, iš anksto nuspręskite, kokį stalą rinksitės: kuo jis bus didesnis, tuo daugiau konferencinių kėdžių prireiks statyti šalia jo.

5. Darbo kėdė: rinkdamiesi atsižvelkite į ergonomiką

Nesvarbu, kokią darbo kėdę rinksitės, prieš įsigydami ją, atsižvelkite į ergonomiką. Sėdėdami ant darbo kėdės turėtumėte nejausti nugaros, kaklo skausmų ar kito nepageidaujamo diskomforto. Jūsų pasirinkta darbo kėdė turėtų užtikrinti maksimalų komfortą darbo metu.

kede2

E. Lasio ir D. Vaiciulio nuotr.

6. Darbo kėdė: rinkdamiesi atsižvelkite į esamą biuro interjero stilių

Renkantis darbo kėdes, svarbu atsižvelgti ne tik į jų kokybę bei ergonomiką, bet ir dizainą bei tai, kaip jos atrodys esamame ofiso interjere. Visai nesvarbu, prie ko derinsite darbo kėdes – kitų biuro baldų, aksesuarų ar sienų spalvos, – svarbu tik tai, kad visi interjero elementai būtų skoningai suderinti tarpusavyje.

7. Rinkitės darbo kėdes, turinčias papildomų reguliuojamų funkcijų

Maksimaliam komfortui darbo metu užtikrinti, rinkitės darbo kėdes, turinčias papildomų funkcijų, kurias, pagal poreikį, galima reguliuoti. Įvairios darbo kėdės gali turėti skirtingas reguliuojamas funkcijas: porankių aukštį ir plotį, sėdimosios dalies aukštį ir gylį, reguliuojamą galvos atramą ir kt.

8. Rinkdamiesi darbo kėdę, atsižvelkite į praktiškumą

Renkantis darbo kėdę, reikšmingu aspektu tampa ir apmušalų audinys. Šis audinys turėtų būti pralaidus orui, kad nesugertų prakaito. Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į darbo kėdžių audinių praktiškumą: kėdžių audinys turėtų būtų lengvai valomas, kad naudojant sėdimuosius baldus ilgą laiką, būtų nesudėtinga nuo jų pašalinti nešvarumus.

9. Darbo kėdė: rinkdamiesi atsižvelkite į individualius poreikius

Nepirkite tam tikros darbo kėdės tik todėl, nes ją įsigyti Jums pasiūlė draugas, pažįstamas ar pan. Kas idealiai tinka kitiems, nebūtinai tiks Jums. Dėl šios priežasties darbo kėdę rinkitės atsižvelgdami į individualius poreikius: rinkitės tokį baldą, kuris Jums bus patogus, praktiškas, atrodys stilingas ir kt.

Užs. 8740