Darbdaviai ukrainiečiams galėtų pasiūlyti ir daugiau darbų, bet trukdo kalbos barjeras

I. Butkevičiūtės nuotr.
Verslininkas Sigitas Jurčys nesigaili priėmęs į darbą ukrainietę Katią ir jos tautietes, kurios taip pat stengiasi pateisinti darbdavio lūkesčius.
Kadangi nuo šių metų sausio 1 dienos būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, kompensacijos negaus, apmokėjimu už pastogę teks rūpintis patiems ukrainiečiams. Tai paskatino ieškotis darbo. Su kokiais darbo rinkos iššūkiais susiduria darbdaviai ir Biržų krašte apsigyvenę Ukrainos piliečiai?

Iššūkiai darbuotojams ir darbdaviams

Ukrainiečiai per privačias įdarbinimo agentūras ir anksčiau dirbo Biržų rajone, tačiau tai buvo daugiau pavieniai atvejai. Prasidėjus karui Ukrainoje, rajono verslininkai ir Užimtumo tarnyba susidūrė su iššūkiais – į mūsų rajoną persikėlusiais karo pabėgėliais.

Vienu metu Biržų rajone apsigyveno apie 200 ukrainiečių, tad išryškėjo ne tik kultūriniai, bet ir darbo ypatumų skirtumai. Dažnam darbdaviui reikėjo prisiminti rusų kalbą, nes šia kalba laisvai kalba visi atvykę ukrainiečiai. Taip pat teko pagalvoti apie darbuotojų apgyvendinimą, supažindinimą su darbo kultūra ir tvarka, galiojančiais įstatymais.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/