Dar vienas Žemės ūkio ministerijos spjūvis pienininkams į veidą

J. Grubinskaitės nuotr.
Kol ŽŪM vyko trišalės derybos, aikštelėje vyko pieno gamintojų palaikymo akcija.
Penktadienį Vilniuje, prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM), vyko pieno gamintojų palaikymo akcija. Tai buvo proga prie derybų stalo susėsti ministerijos, žemdirbių, prekybininkų, perdirbėjų ir Konkurencijos tarybos atstovams. Kol derėtasi, ieškant sprendimų, lauke prie ministerijos rezultatų laukė ūkininkų minia, o joje – ir Biržų rajono žmonės.

Ir jaunimas kuria savo ūkius

Dėl mažėjančių pieno kainų pieno gamintojai pagalbos prašė nuo rudens. Tačiau valdžia neskubėjo ištiesti pagalbos rankos ūkininkams nei tada, nei dabar. Vasarį lyg ir suskubta ieškoti Lietuvos žemdirbius užklupusios pieno krizės sprendimų, bet per tą laiką likviduotas ne vienas ūkis. Kiek dar jų sunyks – tik laiko klausimas.

Vabalninko seniūnijoje, Narvydiškių kaime, tėvų ūkyje besidarbuojantys brolis ir sesuo Julius ir Laima Janušai, aktyviai dalyvauja Biržų rajone vykdomose pieno dalinimo akcijose. Julius ir Laima vyko palaikyti pieno gamintojų ir į Vilnių.

Laima ūkyje melžia karvutes, merginai tik 25 metai ir, kaip pati teigia, jeigu nepatiktų žemės ūkis, tai ir nedirbtų. Julius atsakingas už kitus ūkio darbus. Jaunuoliams darbas ūkyje patinka, nors pripažįsta, kad nelengva ir ne kiekvienam. „Man patinka dirbti su gyvuliais“, – droviai šyptelėjo mergina.

Linas Matuzevičius prieš trejus metė gerai apmokamą darbą ir grįžo dirbti į mamos valdomą ūkį Gavėnų kaime. „Ruošiu jaunojo ūkininko projektą. Mano tikslas – plėsti ūkį, dirbti ir užsidirbti. Praeiti metai nebuvo blogi, uždirbti buvo galima. Viską, ką uždirbau – investavau: technika, pašarų ruošimas. Metų pradžia nežada nieko gero – 50 proc. kritusios pieno supirkimo kainos, ūkio veikla stoja“, – susirūpinęs Linas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com