Dainuojamosios poezijos vakaras - kaimo daktariukei pagerbti

Soc. tinklų nuotr.
Padėkos žodžių mylimai ir gerbiamai ilgametei kaimo daktarei Danutei Akavickienei negailėjo ir buvę pacientai, ir Biržų poliklinikos direktorius Lukas Kalninis.
Šeštadienį Pačeriaukštės kultūros namuose pagerbta Danutė Akavickienė - felčerė, daugiau nei penkiasdešimt metų paskyrusi Pačeriaukštės seniūnijos gyventojų sveikatos priežiūrai. Gražiausias dainas jai skyrė Biržų, Pasvalio ir Šiaulių rajono bardai.

Nepakeičiama

Pasak Pačeriaukštės kaimo bendruomenės pirmininkės Editos Čepokienės, idėja surengti D. Akavickienės pagerbimo vakarą gimė natūraliai ir šį sumanymą bendruomenės taryba įgyvendino.
"Sakoma, kad nepakeičiamų nėra, bet mūsų Danutė išties nepakeičiama. Labai gaila prarasti tokį žmogų, pasigesime jos dėmesio ir patarimų",- taip apie visų mylimą ir pensijon išlydėtą kaimo daktarę kalbėjo E. Čepokienė.

Ne vienas nubraukė ašarą

Nors apie padėkos vakarą D. Akavickienė buvo informuota pirmoji (juk reikėjo suderinti su žmogumi, kad galėtų sudalyvauti), medikė neslėpė, kad tokia iniciatyva ir bendruomenės dėmesys tai buvo didžiulė staigmena.
"Susirinko pilna salė žmonių. Vakaras buvo šiltas ir jaukus, ne vienas braukė ašarą",- įspūdžiais dalinosi E. Čepokienė.
Padėkos žodžius Danutei skyrė ir naujasis Biržų poliklinikos direktorius Lukas Kalninis, įteikęs ilgametei darbuotojai prasmingą dovaną.

Patys gražiausi žodžiai

D. Akavickienė šių metų vasarą darbą paliko savo noru - nusprendė eiti į užtarnautą poilsį. Savo profesijai ji atidavė 53 metus.
"Tikriausiai nėra nė vieno kiemo, kur nebūtų įminta Danutės pėda..., Smilgių molis klampus, bet Danutė visuomet važiuoja su šypsena..., Danutei galima skambinti ir šventinę dieną, ir naktį. Visuomet padės, pakonsultuos",- gražių žodžių kaimo daktarei negaili vietos gyventojai ir kraštiečiai.

Žmonėms rūpi, kas bus toliau

E. Čepokienė neslėpė - žmonėms labai rūpi, ar Pačeriaukštėje išliks felčerinis punktas, ar kaime dirbs medicinos darbuotojas, kuris rūpinsis gyventojų sveikata.
"Specialistas ieškomas, tik ar jis atsiras, neaišku, o pastato likimo klausimą bendruomenė derina kartu su poliklinikos direktoriumi",- teigė E. Čepokienė. Ji akcentavo, kad pirmiausia rajono savivaldybės taryba turėtų balsuoti už laisvosios žemės medicinos punkto uždarymą.

Užs. 11057