Britų roko legendos „Smokie“ koncertuos Kilučiuose

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Projekto “Smokie" ir "Biržiečių žodis" – rajono gyvenimas nauju ritmu” sumanytojai – Andrius Kurganovas ir Kęstutis Isakas.
2022 metų birželio 10 dieną Kilučių ežero, esančio Širvėnos seniūnijoje (Biržų r.), pusiasalyje skambės kultinės Didžiosios Britanijos grupės „Smokie“ dainos. Šis koncertas turės vieną ypatybę – į jį nebus parduodami bilietai. Kvietimus į įspūdingą renginį gaus tik laikraščio „Biržiečių žodis“ prenumeratoriai. Plačiau apie šią akciją pakalbinome jos sumanytojus – UAB „Biržiečių žodis“ direktorių Kęstutį Isaką ir UAB „Biržų duona“ vykdomąjį direktorių Andrių Kurganovą.

„BŽ“: Biržų rajonui šis renginys taps istoriniu įvykiu. Pirmą kartą mūsų krašte koncertuos pasaulinio garso grupė...

A. Kurganovas: Gimtasis rajonas turi didžiulį potencialą, kuris nėra išnaudojamas. Šiuo projektu norime parodyti, kad Biržų krašte gali vykti aukščiausio lygio koncertai ir svečiuotis pirmo ryškumo žvaigždės. Taip pat svarbu pademonstruoti, kad rajono verslas žino – kas yra socialinis atsakingumas ir paskatinti verslininkus dar daugiau prisidėti prie Biržų rajono gerovės.

K. Isakas: Po daugelio metų stagnacijos svarbu padaryti tikrą proveržį tiek kultūros srityje, tiek kitose sferose. Prieš metus perėmėme laikraščio “Biržiečių žodis” valdymą ir neatpažįstamai pakeitėme leidinį, pakeldami jį į naują lygį tiek turinio, tiek dizaino prasme, paversdami jį šiuolaikiška žiniasklaidos priemone. “Smokie” koncertas Biržų rajone – tai dar vienas žingsnis į naują lygmenį. Šio projekto šūkis – „Smokie“ ir „Biržiečių žodis“ – rajono gyvenimas nauju ritmu”.

„BŽ“: Kodėl buvo pasirinkta legendinė britų roko grupė „Smokie“?

K. Isakas: Pirmiausia atsiklausėme pačių biržiečių nuomonės. Socialinių tinklų grupėje „Biržiečiai“ atlikome apklausą ir krašto gyventojai nubalsavo už „Smokie“. Susirašinėjome su „Boney M“, Bonnie Tyler, Thomas Anders iš „Modern Talking“, „Dr. Alban“, „London beat“, Haddaway ir kitomis muzikos pasaulio legendomis. Tačiau pasirinkimą lėmė biržiečiai. Mums svarbi visuomenės nuomonė.

A. Kurganovas: Tai – mūsų tėvų muzika, kurios su malonumu klausėmės ir mes. „Smokie“ hitai iki šiol sukasi daugelio pasaulio radijo stočių eteryje. Be to, ši grupė groja gyvai. Iš Leedso miesto į Biržus bus atgabenta apie 20 vienetų didelio bagažo su įvairia muzikos įranga.

„BŽ“: Kaip gauti pakvietimą į „Smokie“ koncertą Kilučiuose?

K. Isakas: Nuo rugsėjo 10 dienos užsiprenumeruoti laikraštį “Biržiečių žodis” 2022 metams. UŽ 6 mėnesių prenumeratą bus įteiktas vienas kvietimas, už metinę – du.  Pusės metų prenumerata kainuoja 35 eurus, metams - 70 eurų. Prenumeruoti galima Lietuvos pašte, “Indritus” parduotuvėse Biržų rajone, portale www.birzietis.com , kvietimus reikės atsiimti „Biržiečių žodžio“ redakcijoje arba jie bus atsiųsti prenumeratoriams elektroniniu paštu. Visas akcijos taisykles galima rasti www.birzietis.com Kiekvienas kvietimas turės unikalų QR kodą, todėl juo pasinaudoti galės tik vienas žmogus.

„BŽ“: Kodėl pasirinkote koncertui Kilučių pusiasalį?

A. Kurganovas: Labai norėjome, kad tokio lygio koncertas įvyktų gamtoje. Gyvas garsas, aukščiausio lygio aparatūra, gera akustika... Kilučių pusiasalyje galima sutalpinti daug žmonių, užtikrinti saugumą ir srautų kontrolę. Apžiūrėjome 5 potencialas vietas, įvertinę visus už ir prieš, pasirinkome Kilučius. Ačiū kaimo bendruomenei už palaikymą ir Biržų rajono savivaldybės administracijai už išduotą leidimą.

„BŽ“: Ar kvietimų skaičius į „Smokie“ koncertą bus ribotas?

K. Isakas: Taip, Kilučių pusiasalyje galima saugiai sutalpinti tam tikrą skaičių žiūrovų, todėl kvietimų skaičius bus ribotas. Todėl kviečiame nedelsti ir pasinaudoti tokia puikia galimybe. Visą informaciją rasite www.birzietis.com

„BŽ“: Kas „apšildys“ legendinę britų roko grupę?

A. Kurganovas: Norėjome, kad vienai dienai atgimtų Biržų roko grupė „August band“. Kalbėjomės su Eugenijumi Gražiu, tačiau tai neįmanoma. Todėl esame rezervavę kultinę Lietuvos roko grupę „Rebelheart“, kuri pasirodys prieš britus. Svarstome dar keletą kitų variantų, apie kuriuos paskelbsime artimiausiu metu.

K. Isakas: Po „Smokie“ koncerto į sceną pakviesime DJ Jovani („radistą“ Joną Nainį), visų lauks super diskoteka.

„BŽ“: Kur apsigyvens „Smokie“ žvaigždės?

K. Isakas: Džiaugiamės, kad šį puikų renginį palaiko Sodeliškių dvaro sodyba, kurioje viešės legendinės roko grupės nariai. Didelis ačiū Daliui ir Neringai Linkevičiams. Planuojame „Smokie“ grupei surengti ekskursiją po Biržų kraštą ir parodyti gražiausias mūsų rajono vietas. Taip pat dėkojame kitiems mūsų partneriams – alaus daryklai „Rinkuškiai“, darbų saugos priemonių prekybos įmonei „DSP plius“, radijo stočiai „Pulsas“. Kviečiame ir kitus Biržų krašto verslininkus bei ūkininkus palaikyti tokį reikšmingą rajonui renginį, taip pat ieškosime ir savanorių, kurie talkintų koncerto metu.

„Smokie” nuotr.
2022 metų birželio 10 dieną legendinė roko grupė “Smokie” koncertuos Kilučiuose išskirtinai “Biržiečių žodžio” prenumeratoriams.
„Smokie” muzika – nemirtinga

Legendinė roko grupė „Smokie“ susikūrė 1964 metais Bredfordo mieste, Didžiojoje Britanijoje ir sėkmingai muzikuoja daugiau nei 43 metus. Sėkmę rokeriams užtikrino prodiuseriai ir dainų autoriai Nicky Chinnas ir Mike'as Chapmanas. Albumas „Changing All the Time“, išleistas 1975 metais, lengvai rado kelią į muzikos gerbėjų širdis. Komercinę albumo sėkmę garantavo fanų iki šiol mėgiamos dainos „If You Think You Know How to Love Me“ ir „Don't Play Your Rock And Roll To Me“, išpopuliarėjusios ne tik muzikantų tėvynėje, bet ir daugelyje Europos šalių. Savo populiarumo viršūnę britų roko grupė pasiekė septintojo dešimtmečio pabaigoje. Hitai „I Can't Stay Here Tonight“, „Needless and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „What Can I Do“ pakerėjo visą pasaulį.

Megažvaigždėmis „Smokie“ tapo po to, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose 1976 metų pabaigoje įrašė trečiąjį studijinį albumą „Midnight Café“. Įrašą pristatanti daina „Living Next Door To Alice“ tapo bene populiariausiu metų kūriniu visame pasaulyje. Hitais tapo ir kitos šio albumo dainos: „I'll Meet You at Midnight“, „Wild Wild Angels“ ir „Something's Been Making Me Blue“.

Beje, daugiau nei 20 „Smokie“ dainų ilgą laiką užėmė pirmąsias vietas populiariausių radijo stočių topuose. Istorinis hitas „Living Next Door To Alice“ buvo parduotas 10 milijonų kopijų tiražu, o grupės gyvo garso koncertuose per visą gyvavimo istoriją apsilankė daugiau kaip 40 milijonų gerbėjų. „Smokie” diskografijoje net 26 studijiniai albumai ir 4 geriausių dainų rinkiniai.

Koncerte Kilučiuose rokeriai žada atlikti visus geriausius savo hitus: „Living Next Door To Alice“, „Don't Play Your Rock And Roll to Me“, „I'll Meet You At Midnight“, „Needles And Pins“, „Lay Back In The Arms Of Someone“, „Oh Carol“, „If You Think You Know How to Love Me“ ir daugelį kitų.