Bitininkavimas – ne darbas, tai – gyvenimo būdas

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržietė Rita Grigaitienė bitininkyste užsiima aštuonerius metus ir be bičių savo gyvenimo nebeįsivaizduoja.
Medunešiui skaičiuojant paskutines dienas, žvilgtelėkime į avilius, o ten – darbymetis. Medus daug kam patinka, tačiau ar įsivaizduojame, kiek darbo reikalauja jo pagaminimas? Su bitininke Rita Grigaitiene susipažinome Biržų turguje, o pasikalbėti apie medų nusprendėme jos bityne.

Sunkus, bet malonus darbas

Rita Grigaitienė gyvena Biržuose, tačiau kelionė į bityną, esantį prie Biržų girios, keliauja kasdien. Biteles padeda prižiūrėti brolis, jis praneša ūkio savininkei apie pastebėtą bičių spiečių.

Moteris pasakojo, kad anksčiau bitynas buvo nedidelis, tačiau pamažu didėjo. Dabar jai jau sunku suspėti tiek avilių prižiūrėti, bitelėmis pasirūpinti. „Man, kaip moteriai, prižiūrėti tokio dydžio bityną yra sunku. Darbo tikrai nemažai, kartais būna per sunku. Turiu ne vieną ligą, todėl pas bites važiuoju kęsdama skausmus. Tačiau nuolat lydi mintis – kas kitas jas taip mylės, jeigu ne aš. Turiu minčių bityną ateityje mažinti, tačiau visiškai atsisakyti neketinu. Tai man – ne tik darbas, bet ir pramoga, atsipalaidavimas“,− pasakojo bitininkė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/