Biržuose yra J. Šimkaus gatvė. Kas slepiasi po šiuo pavadinimu?

F. Grunskio nuotr.
Biržuose gatvė J. Šimkaus vardu pavadinta sovietmečiu. Manoma, sovietinio rašytojo ir politinio veikėjo Jono Šimkaus, sovietizavusio lietuvių literatūrą, garbei.
„Biržiečių žodžio“ skaitytojas Vladas domėjosi, kuo nusipelnė Biržams J. Šimkus, kurio garbei yra pavadinta gatvė, esanti greta dabartinės Manto Kvedaravičiaus gatvės? Skaitytojo manymu, gražu, kai gatvės pavadinime yra visas vardas, ne tik vardo raidė. Kai būna tik vardo raidė, sunku suprasti, kokį žmogų turima omeny. Apskritai, žmogui vardas yra net svarbesnis už pavardę. Tad nežinia, kokio Šimkaus garbei Biržuose yra pavadinta gatvė: Jono, Jokūbo, Juozo, Jurgio, Justino, Jeronimo?.. Kas slypi po J. Šimkaus gatvės pavadinimu.

Gal sukryžmino pavardes?

Maps.lt svetainėje, įvedus J. Šimkaus gatvę, nurodė, kad J. Šimkaus gatvėmis yra pavadintos gatvės ne tik Biržuose, bet ir Garliavoje, Kretingoje ir Jonučių kaime, Kauno rajone.

Maps.lt rodo, kad Biržų J. Šimkaus gatvė, kurioje yra daugiau kaip dvidešimt namų, yra lygiagreti V. Montvilos gatvei. Žinia, kad pastaroji gatvė jau pavadinta Manto Kvedaravičiaus vardu, dar nepasiekė maps.lt paieškos sistemos.

Respublikos gatvėje paklausėme sutikto praeivio biržiečio Petro, gal jis žino, kodėl Biržuose yra gatvė, pavadinta J. Šimkaus vardu? Vyras atsakė nežinąs, apie tai negalvojęs. Minutę vyras pasvarstė ir prisiminė, jog Lietuvoje buvo toks garsus kompozitorius Stasys Šimkus. Tačiau netinka vardo raidė. Gal norėjo pavadinti kito kompozitoriaus – Juozo Naujalio – vardu? „Ar nebus Stasio Šimkaus su Juozu Naujaliu į vieną sulipdę?! Gal taip ir atsirado Biržuose J. Šimkaus gatvė?!“ – linksmai padarė išvadą ponas Petras.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

 

Susijusios naujienos