Biržuose – staigus koronaviruso protrūkis

B. Petkevičiūtės nuotr.
Pasak ESOC vadovo, N. Radviliškyje vykusios vaikų stovyklos organizatoriai nesilaikė saugumo reikalavimų, kurie nustatyti ministerijos rašte, taip pat nesikreipė ir nesikonsultavo, kaip tą darė kitų stovyklų vadovai.
Savaitės pradžioje Biržai dar galėjo puikuotis esanti viena iš „sveikiausių“ ir sergamumo koronavirusu žemėlapyje – žalios spalvos savivaldybė. Šiandien rajonas jau geltonas, o sergančiųjų COVID-19 infekcija asmenų skaičius – 20. Dalis jų – vaikai, sugrįžę iš vasaros stovyklos, vykusios Nemunėlio Radviliškyje, kiti atvejai susiję su Klaipėdos miesto Jūros švente.

Sergančiųjų skaičius didėja

Pirmadienį sergančiųjų koronavirusu skaičius rajone nesiekė nė dešimt. Vakarykščiais duomenimis, jis pašoko iki 20. Infekcijos protrūkis siejamas su neseniai Nemunėlio Radviliškyje veikusia vaikų vasaros stovykla. Pasak Biržų rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) vadovo Kęstučio Knizikevičiaus, organizuojant stovyklą, nebuvo laikomasi saugumo reikalavimų.

“Tokią situaciją vertinu blogai, nes stovyklos organizatoriai nesilaikė tvarkos. Nors vaikai ir buvo suskirstyti į atskiras grupes, srautai nebuvo reguliuojami: jie valgė ir dalyvavo užsiėmimuose kartu“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė K. Knizikevičius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/