Ž. Katkūnaitės nuotr.
Verslininkas Virginijus Undzėnas puoselėja miesto centro teritoriją.

Atvykę į „Biržiečių žodžio“ redakciją ar į kitas privačias įstaigas, esančias Vytauto gatvės 18 numeriu pažymėtame pastate, gyventojai pastebėjo, jog ne tik anksčiau yra išgražėję pastatai, bet ir šviežinasi įvažiavimas į kiemą. Kadangi pastatas priklauso puikiai žinomam Biržų verslininkui Virginijui Undzėnui, kiemo teritoriją verslininkas nuomojasi iš savivaldybės. Antradienio rytą darbininkai su pačiu pastato savininku priešakyje, pradėjo drebinti sienas lygindami automobilių stovėjimo aikštelę.

Verslininkas sakė, kad miesto centre norisi gražių, patogių automobilių stovėjimo aikštelių. Todėl iniciatyvos ėmėsi pats. Virginijus Undzėnas sakė, norintis parodyti, kad verslininkai ne tik siekia naudos, bet ir kuria kitų gerovei.

Planuose yra tvarkomą aikštelę apmokestinti. Tai būtų antra automobilių statymo aikštelė, kuri būtų apmokestinama. Pirmoji yra Rotušės 30C. Čia automobilius gyventojai gali palikti saugomoje teritorijoje, už tai gyventojai moka vieno euro mokestį. Koks bus mokestis Vytauto gatvės 18 namo kieme, verslininkas sakė dar nežinantis. Tačiau tikisi, jog įstaigos nuomojančios patalpas išsipirks stovėjimo vietas.

Kadangi kieme yra ir tautodailininko Algirdo Butkevičiaus medinių dirbinių galerija, tautodailininkas pagal išgales prisideda prie kiemo tvarkymo.

Verslininkas sakė, kadangi kiemo ribų nustatymas jo netenkina, vakar turėjęs susitikti su meru, kuris yra pažadėjęs pakoreguoti nuomojamo kiemo ribas. Vyras dėl šių ribojimų negali pilnai tvarkyti kiemo iki pat šaligatvio, kas neduos jokio estetinio vaizdo.

Virginijus Undzėnas pasakojo, jog minčių ir vizijų yra daug. Verslininkas išreiškė viziją naujame kieme rengti muzikos mokyklos mokinių repeticijas, galbūt plenerus, pačio tautodailininko Algirdo Butkevičiaus dirbinių parodas.

Ž. Katkūnaitės inf.