Biržuose atidarytas verslo mentorystės klubas

Ž. Maniko nuotr.
Biržų turizmo ir verslo informacijos centro konsultantė Jurgita Kregždaitė ėmėsi iniciatyvos – sukūrė verslo mentorystės klubą Biržuose.
Matydama geruosius pavyzdžius kituose rajonuose, Biržų turizmo ir verslo informacijos centro konsultantė Jurgita Kregždaitė ėmėsi iniciatyvos – mentorystės praktiką taikyti Biržų rajone. Ketvirtadienį į Biržų pilies arsenalo salę rinkosi verslo mentorystės klubo komanda. Profesinį ir asmeninį augimą skatinanti mentorystės programa verslininkams padės pasiekti karjeros tikslų.

Mentorystę sudaro trys šalys

Pasak J. Kregždaitės, smagu, kad Biržų rajono savivaldybės administracija, atsiliepdama į biržiečių verslininkų poreikį, verslo konsultacijoms prie Biržų turizmo ir verslo informacijos centro įsteigė dar vieną gyventojams svarbią pareigybę – verslo konsultantą. O ji, būdama verslo konsultante, ėmėsi iniciatyvos sukurti verslo mentorystės klubą.

Mentorystės klubo atidarymo metu mentoriams paskirti jų mokiniai. Du mėnesius jie bendradarbiaus pagal susikurtą planą, o prireikus pagalbos, verslininkas galės kreiptis į verslo konsultantę, kuri bus tarpininkė.

„Mentoristės klubą sudaro trys šalys, pirmoji – savivaldybė, antroji – mentorius, kuris savo noru ir gera valia su verslininku dalinsis savo žiniomis, trečia šalis – verslininkas arba kitaip „mentee“, kurie semsis patirties“, – kalbėjo verslo konsultantė.

Svarbu pasirinkti tinkamą mentorių

Pasak J. Kregždaitės, labai svarbu, kad verslininkas žinotų savo tikslus, o mentorius ne tik dalinsis savo patirtimi, bet, pasitelkdamas savo žinias ir patirtį, ieškos geriausių sprendimo būdų situacijai išspręsti. Taip pat ji akcentavo, kad tiek mentoriams, tiek jų mokiniams svarbu suprasti ribas, kad neiškiltų konfliktinių situacijų.

„Verslininkas turi būti motyvuotas žmogus. Jei jis neturės noro, motyvacijos ir energijos, mentorius neprivers, jei noro nebus – bus tik iššvaistytas laikas“, – apie abipusį supratimą kalbėjo J. Kregždaitė.

Kaip teigė verslo konsultantė, malonu, kai mentorius nukreipia mus teigiama linkme, motyvuoja, palaiko. Bet verslininkui reikėtų nepamiršti, kad pagrindinis tikslas – išmokti judėti į priekį savarankiškai, be mentoriaus pagalbos.

Mentoriai - patirtį sukaupusios asmenybės

Savo patirtimi mentorystės kelyje dalinosi  skaitmeninės rinkodaros "FAD" vadovas panevėžietis Tomas Morkūnas. "Esu ketvirti metai mentoriumi. Mentorystė yra visiškai neatlygintina, viską darau iš savo gerų paskatų, bet pasitaiko tokių verslininkų, kurie negerbia mentoriaus laiko - neatvyksta į konsultacijas. Kodėl net po blogų patirčių esu mentorius ir vis dar tuo tikiu? Kai viskas vyksta gyvai, lengviau pamatyti potencialą, žmones, kurie iš tikrųjų nori dirbti. Kaip mentorius, galiu pasiūlyti konsultacijas, bet dirbti verslininkas turi pats", - kalbėjo T. Morkūnas.

Daugiau nei 20 metų verslo konsultacijų patirtį tiek Lietuvos, tiek užsienio kompanijose yra įgijęs kaunietis Audrius Gruodis, o jo paskaitos apima nuo kolektyvo darbo kultūros iki pardavimų. "Visada skaičiuojame pragmatinę naudą, bet dar yra ir intelektuali nauda. Mentorius savo patirtimi įprasmina tai, ko verslininkas negirdi. Mane apima didelis entuziazmas būti mentoriumi", - sakė A. Gruodis.

Mentorių tikslas - padėti, savivaldybės - prisidėti

Savo patirtimi su biržiečiais verslininkais dalinsis dvi kaunietės - projektų ir finansinio valdymo verslo partnerė Laura Antanaitė bei sveikos mitybos specialistė Asta Gruodė.
Mentorė A. Gruodė pasiruošusi konsultuoti įstaigas, norinčias sveikiau maitinti biržiečius, o L. Antanaitė verslininkus konsultuos finansų klausimais.
Į verslo mentorystės klubo gretas įsiliejo ir trys biržiečiai: įmonės "Forus Global" vadovas Justas Kaveckas, verslininkas Sigitas Jurčys bei turizmo specialistė, gidė Tolvyda Raudonikienė.
T. Raudonikienė džiaugtųsi galėdama padėti žmonėms, kuriems reikalingas palaikymas. "Noriu dalintis savo žiniomis, kurias įgijau ne per vienerius metus. Turiu patirties tiek paslaugų, tiek turizmo srityje, dirbau pasaulinėse kompanijose, tokiose kaip "Radisson Blu", "Sofitel". Tad labai džiaugiuosi, kad galėsiu pasidalinti savo patirtimi, nes žinau, kaip svarbu, kai turi žmogų, kuris padeda, palaiko ir suteikia pasitikėjimo", - kalbėjo mentorė.

Renginyje dalyvavo ir savivaldybės vadovai, meras Vytas Jareckas bei pavaduotoja Audronė Garšvaitė. Jie pasidžiaugė, kad taryba pritarė sprendimui steigti verslo konsultanto pareigybę su kuria, anot jų, puikiai susidoroja Jurgita. "Savivaldybės administracijai svarbu gauti grįžtamąjį ryšį, kad savivaldybė žinotų kokių sprendimų reikia, kad palengvinti verslo plėtrą. Svarbu, kad laiku būtų priimti reikalingi sprendimai", - kalbėjo meras.

Mentorių veiklos sritys skiriasi, bet juos sieja bendras tikslas - padėti žmogui įgyvendinti išsikeltus tikslus.