Vis drąsiau biržiečiai žengia mentorystės keli

I. Butkevičiūtės nuotr.
Mentorių klubas įsikūrė prieš metus, bet veikla įgauna pagreitį - įvairių sričių mentoriai pasiruošę neatlygintinai padėti kolegoms verslininkams, pasidalindami patirtimi. I. Butkevičiūtės nuotr.
Antrus metus biržiečiai verslininkai turi galimybę pasinaudoti mentorių žiniomis, patirtimi ir palaikymu. Praėjusio penktadienio popietę mentoriai ir "mentee" (kurie naudojasi mentoriaus pagalba - aut. past.) turėjo progą pabendrauti, atnaujinti senas pažintis ir užmegzti naujas neformalioje aplinkoje.

Didžioji dalis mentorių - biržiečiai

Pernai balandžio mėnesį startavęs mentorystės klubas su savo veikla įsibėgėja. Šiemet yra net penki mentoriai - biržiečiai: Raminta Indriulėnienė, Aušrinė Poškienė, Tomas Bekeris, Mindaugas Pikūnas, Armanda Šimaitė. Jie pasiruošę dalytis savo ekspertine patirtimi, žiniomis ir palaikymu kitiems kolegoms. Turizmo, finansų, geodezinių sprendimų, inžinerija ir koučingas - tai sritys, kuriose "pasikaustę" mentoriai nori ištiesti pagalbos ranką kolegoms, vadinamiems "mentee".
Prie šios komandos jungiasi ir ne Biržų krašto žmonės: Tomas Morkūnas, Mindaugas Kalvaitis, Audrius Gruodis, Asta Gruodė, Irmantė Miliauskienė - skaitmeninės rinkodaros, nekilnojamo turto, finansų ekspertai, verslo konsultantai, ajurvedinės virtuvės  žinovė -  visi turintys didelį patirties bagažą, kurį neatlygintinai pasirengę atverti biržiečiams. Taip pat ir Laura Antanaitė, užaugusi Biržuose, kaip pati sako, "nori atiduoti duoklę savo gimtajam miesteliui".

Kai svetima nuomonė svarbiau už drąsą...

Paklausėme verslo konsultantės Jurgitos Kregždaitės, ar biržiečiai domisi mentoriais ir mentorystės paslaugomis?
"Truputį gaila, kad Biržų verslininkai bijo kreiptis pagalbos. Superiniai mentoriai, dalyvių galėjo būti dvigubai daugiau",- atviravo J. Kregždaitė.
Pasiteiravus, kokios priežastys, gal biržiečiai tiesiog nedrįsta, bijo pasirodyti kažko nežinantys? "Verslaujantys Biržų rajone išties bijo arba nesupranta mentorystės naudos. Juk ne vieni gali būti sunkumuose, bet gal įtakos turi ir aplinkinių nuomonė, ką kiti pagalvos, jei sužinos, kad sunkiai sekasi", - nuomone pasidalino J. Kregždaitė.

Renginius padeda organizuoti verslininkai

Pernai Mentorių klubo atidarymas vyko Biržų pilies arsenalo salėje, šiemet - "Avanti" viešbutyje. Kodėl tokiam renginiui pasirinkta privati verslo erdvė? Negi savivaldybė neturi tinkamų tokiam renginiui patalpų? "Įmonę "Avanti" pasirinkome dėl patogumo. Čia erdvės tokio dydžio, kad dalyviai jaučiasi jaukiai. Renginys labiau kamerinis, todėl nereikia didžiulės salės. Be to, norėjosi atskirų erdvių - viena, skirta oficialiai daliai, kita - neformaliam bendravimui. Džiaugiamės, kad galime naudotis biržiečių verslininkų paslaugomis",- paaiškino J. Kregždaitė.

Susijusios naujienos