Biržų miesto įvaizdį gerins... per 100 tūkst. eurų kainuosiantis tualetas

B. Petkevičiūtės nuotr.
Kai įvaizdis svarbiau už pinigus – šioje vietoje atsirasiančio tualeto kaina – daugiau nei 100 tūkst. eurų, o tai yra gerokai brangiau nei dviaukštis namas su žemės sklypu Biržų mieste.
Po Biržų miesto J. Janonio aikštės rekonstrukcijos, biržiečiai galės vaikštinėti naujais takeliais, apsuptais gėlynų, prisėsti ant suoliuko ir grožėtis trykštančiu fontanu... O prispaudus gamtiniams reikalams, toli ieškoti, kur pritūpti, nereikės – J. Janonio paminklo pašonėje statomi modernūs tualetai. Jų greičiausiai „išvietėmis“ nepavadinsi – prabangus statinys kainuos daugiau nei 100 tūkst. eurų. Už tokią sumą Biržų mieste net ne namelį, bet didelį gyvenamąjį namą su žemės sklypu galima nupirkti. Savivaldybės atstovai tikina, kad tokia investicija – miesto įvaizdžiui gerinti.

Tualetai užrakinti

Miestiečiai ir miesto svečiai skundžiasi, kad žiemą miesto tualetai užrakinti, todėl, prispyrus reikalams, nežinia, link kur bėgti. Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė „Biržiečių žodžiui“ paaiškino, kad centriniame pliaže esantis senasis mūrinis tualetas yra užrakintas, nes nebeatitinka higienos ir eksploatavimo reikalavimų, be to, jis bus nugriautas. O dalis biotualetų laikinai buvo užrakinti, nes, pasak seniūnės, juos prižiūrinti įmonė pranešė, kad dėl didelių šalčių negali jų išvalyti.

“Šiuo metu yra užrakinti biotualetai, prie kurių, dėl Biržų viešųjų erdvių modernizavimo projekto darbų privažiuoti nėra galimybės (centrinis pliažas) arba šalia nėra stacionarių viešųjų tualetų (Dauguviečio parkas)“,- paaiškino K. Undzėnienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/