
Naujausios
Lietuvaičiai į Briuselį, kur praėjusį ketvirtadienį dalyvavo protesto akcijoje, išskrido trečiadienio rytą. Užsakomuoju skrydžiu keliavo 145 žmonės. Kiti jau buvo nuskridę anksčiau. Dvi dienas Briuselyje praleidę tautiečiai protesto akcijoje dalyvavo kartu su latviais ir estais, kurių delegacijose buvo po dešimt žmonių. Vėliau prisijungė lenkai, vokiečiai, grupelė Prancūzijos, apie tris šimtus Belgijos ir kitų šalių ūkininkų. Belgai atvažiavo ir su traktoriais. Visų tikslas, pasak T. Micikevičiaus, buvo vienodas – „siekiama, kad Europos Sąjungoje būtų vienodos išmokos, vienodos supirkimo kainos, kad ūkininkai būtų lygūs ir vienodai konkurencingi visoje Europos Sąjungoje“.
Pirmąją dieną ūkininkai turėjo susitikti su visais kviestais mūsų europarlamentarais. Tadas Micikevičius „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, jog į susitikimą iš visų nuo Lietuvos deleguotų europarlamentarų atėjo tik du mūsų politikai – Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė, kurie nesusiję su žemės ūkiu, dirba kitose srityse. Lietuvos žemdirbių atstovai jiems išsakė savo lūkesčius, išdėstė visus argumentus. Kitą dieną ūkininkai jau išvydo ir europarlamentarą Bronių Ropę.
„Esame nusivylę. Rekordinis skaičius tautiečių nuvyko į Briuselį, o su jais susitikti panoro tik trys mūsų europarlamentarai,“ – kalbėjo iš kelionės grįžęs Tadas Micikevičius. Jis pastebėjo, jog su lietuviais kalbėjęs europarlamentaras Bronius Ropė teigė, jog už vieną hektarą Lietuvos ūkininkai šiuo metu turėtų gauti vidutiniškai apie 185 eurus tiesioginių išmokų (tiek deklaruota). Tačiau Tadas Micikevičius tvirtino, jog realybė yra kitokia. Jis asmeniškai gaunantis tik 125 eurus, kai tuo tarpu kitų šalių ūkininkai gauna po 295 eurus. Protesto dalyviai, pasak T. Micikevičiaus, klausė, kodėl yra tokia nelygybė. Buvę paaiškinta, jog esą vadovaujamasi 2009 metų duomenimis, neva stinga mūsų vyriausybės ir europarlamentarų bendradarbiavimo.
Su ūkininkais susitiko ir Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, kitų šalių politikai. Jiems ūkininkai taip pat išsakė savo pagrindinius reikalavimus.
Biržų rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius pasakojo, jog Protesto akcijos metu į aikštę prieš Europos Parlamentą nebuvo įleidžiami pašaliniai žmonės. Aikštė buvusi aptverta 3-jų kilometrų spinduliu, ant kelių buvę sustatyti cementiniai blokai. Virš galvų skraidė pora policijos sraigtasparnių.
Post scriptum: Praėjusio sekmadienio rytą Biržų ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius džiaugėsi, kad šeštadienį jį pasiekė kolegų informacija iš Briuselio, jog susitikimuose nebuvo pritarta ankstesniems pasiūlymams žemdirbių atžvilgiu. Ūkininkai tikisi, kad bus priimtas žemdirbiams palankus sprendimas.