Biržų kariai vyksta į misiją Malyje

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pajėgų apsaugos vieneto pamainą sudaro 42 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš KASP.
Vakar Biržuose vyko Lietuvos kariuomenės Pajėgų apsaugos vieneto aštuntos (PAV-8) pamainos karių, išvykstančių į Jungtinių Tautų vadovaujamą situacijos stabilizavimo operaciją Malyje MINUSMA, išlydėjimo ceremonija. Į Malį išlydėti 32 kariai, iš kurių 9 biržiečiai.

Renginys prasidėjo mišiomis Biržų šv.Jono Krikštytojo bažnyčioje. Paskui, palydint orkestro muzikai, kariai ir kiti renginio dalyviai atžygiavo į Biržų pilies kiemą, kur vyko oficiali išlydėtuvių ceremonija. Sėkmės ir ištvermės išvykstantiems kariams linkėjo Biržų rajono valdžios ir kariuomenės atstovai. Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 509-osios pėstininkų kuopos vadui kapitonui Modestui Lapieniui buvo įteikta LR vėliava ir atminimo dovanos kariams.

Pajėgų apsaugos vieneto pamainą sudaro 42 profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-osios rinktinės. Jie operacijos rajone pakeis pusmečio tarnybą baigiančius KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karius ir tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje. Lietuvos kariai operacijoje bus atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje. Kariai paliks Lietuvą jau šį ketvirtadienį.