Biržų kaimo civilizacija nepasiekė: nei apšvietimo, nei nuotekų, nei padoraus kelio

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų kaimo Rožių gatvės gyventojai vis dar gyvena be apšvietimo ir nuotekų sistemos. Kol kas bus apšviesta tik šalia esanti Tulpių gatvė.
Biržų kaimo gyventojai jaučiasi nuskriausti – vietoj dešimtmečius kankinančių problemų sprendimo, jie yra maitinami pažadais ir rengiamais projektais, kurie nežinia kada bus įgyvendinti. Biržų rajono savivaldybės administracijos Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas bei Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera tikina, kad visi seniūnijos gyventojai yra vienodai svarbūs, bet lėšų patenkinti visų prašymus neužtenka.

Kreipėsi į valdžią, bet jokios naudos

Biržų kaimas priklauso Širvėnos seniūnijai. Tai pačiai seniūnijai priklauso ir Rinkuškių kaimas. Tačiau Biržų k. gyventojai nesijaučia lygūs su kitais. Rožių ir Tulpių gatvėse, už duonos kepyklos, gyvena daugiau nei trisdešimt žmonių, kurie piktinasi, kad per dvidešimt metų jokie pokyčiai tame krašte nevyksta, kad ir kiek yra prašoma. Kaimo gyventojai ne kartą surinko parašus ir kreipėsi į savivaldybę, tačiau apart pažadų apie būsimus projektus, jokios reakcijos. Minėtose gatvėse nėra apšvietimo, gyventojai neturi centralizuotos nuotekų ir vandens tiekio sistemos, o Plento gatve nuo duonos kepyklos nuolat zujantys sunkvežimiai vasarą gyventojus skandina dulkių kamuoliuose.

“Gatvės neapšviestos, neturime nuotekų sistemos, o nuo šalia esančio kelio, kuriuo nuolat važiuoja sunkvežimiai, dulkės skraido po visus namus. Gyvename čia daugiau nei dvidešimt metų ir per tą laiką šis kraštas valdžios nebuvo visai paliestas. Jaučiamės nuskriausti ir užmiršti. Jei atsiranda proga išasfaltuoti kokią gatvę, tai pirmenybė teikiama ne mums, o Rinkuškiams, jie gauna viską, o mes – nieko“,- piktinosi Biržų k. Rožių g. gyventoja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/