Biržų autobusų parkas visus rajono keleivius veš nemokamai

Biržų autobusų parko nuotr.
Nuo sausio pirmosios maršrutiniais autobusais visame rajone žmonės galės keliauti nemokamai, o nuostoliai Biržų autobusų parkui bus dengiami iš savivaldybės biudžeto.
Lapkričio 23 dieną įvykęs savivaldybės tarybos posėdis taps istorinis – rajono politikai nusprendė, kad Biržų autobusų parkas keleivius nemokamai veš ne tik mieste, bet ir visame rajone. Šis malonumas savivaldybei papildomai kainuos mažiausiai po 55 – 60 tūkst. eurų per metus.

Nuostolius dengs savivaldybė

Dėl Biržų autobusų parko nemokamo keleivių vežimo Biržų savivaldybės teritorijoje buvo ne kartą diskutuota, tačiau šįkart politikai susėdo galutinai nuspręsti, ar viso rajono gyventojai bus pavėžėjami nemokamai. Sprendimas priimtas – ši lengvata įsigalioja jau nuo kitų metų sausio pirmosios.

Miesto maršrutais keleiviai nemokamai buvo vežami nuo praėjusių metų liepos mėnesio. Dėl lengvatos nemokamai vežti ir kitų seniūnijų gyventojus, savivaldybei papildomai kainuos apie 55 – 60 tūkst. eurų per metus. 2022 metais iš keleivių Biržų autobusų parkas gavo apie 58 tūkst. eurų pajamų, o šiemet už devynis mėnesius – apie 40 tūkst. eurų.

2022 metais savivaldybė dengė nuostolingus maršrutus ir apmokėjo miesto keleivių vežimą ir tai atsiėjo 417 tūkst. eurų, šiemet – numatyta apie 560 tūkst. eurų, o 415 tūkst. eurų jau panaudota.

Praktika rajone vežti visus keleivius nemokamai Lietuvoje populiari – taikome net dvylikoje savivaldybių. Biržų rajone yra 31 priemiestinis maršrutas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com